Deltagere til Orient Cup 2018 indendørs

Orient Fodbold holder Indendørs stævne i Rødovre Scoringspræmier i alle kampe kåring af finalens spiller Store pokaler og små pokaler til nr 1-2 medaljer til nr 3 små personlige pokaler til U5-U7piger gruppespil - kvart - semi - finale

U10 Piger årg 2009  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FixPigerne2009 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Hjortens piger C Logo IF Hjorten IF Hjorten
Lakridspiberne C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Orientpigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient
Trelleborgs FF B Logo Trelleborgs FF Trelleborgs FF

U10 årg 2009 A/B  | AB  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Lejre 1 B Logo FC Lejre FC Lejre
FC Lejre 2 B Logo FC Lejre FC Lejre
Greve 1. A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve 2. B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hellas 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hellas
Hellas 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hellas
HUI B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Orient 5 Logo Orient GIF Orient GIF
Rosenhøj 1 A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Valby Boldklub Blå B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Valby Boldklub Turkis B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
ÅIF 09 A Logo Ålholm If Ålholm If
ÅIF 09 2 B Logo Ålholm If Ålholm If

U10 årg 2009 C  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B82 U10 C Logo B82 Virum B82 Virum
BSF C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Copenhagen International School C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIS Sports Club
Hellas 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hellas
Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Orient 6 Logo Orient GIF Orient GIF
Skorpionerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal Boldklub
Valby Boldklub Grøn C Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
ÅIF 09 3 C Logo Ålholm If Ålholm If

U11 Årg 2008 AB  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
A.G.F. Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aakanden GF
B1908 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
Orient 1 B Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 B Logo Orient GIF Orient GIF
Skjold 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold
Tårnby FF U 11 B B Logo Tårnby FF Tårnby FF
Ålholm IF 1 B Logo Ålholm IF Ålholm IF

U11 Årg 2008 C  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
B1908-3 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 4 C Logo Orient GIF Orient GIF
Skjold 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold
Skjold 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Skjold
Tårnby FF U 11 C C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Ålholm IF 2 C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U12 Årg 2007 AB  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 Hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
Fortnite B Logo Orient GIF Orient GIF
Hillerød A Logo Hillerød G&IF Hillerød G&IF
Hillerød B Logo Hillerød G&IF Hillerød G&IF
Orient 7 B Logo Orient GIF Orient GIF
SIF A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Smølferne A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Sundby Boldklub A A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U12 Årg 2007 C  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk.skjold team gods til C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Køge BK C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Orient 8 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Gamers C Logo Orient GIF Orient GIF
Starwars troopers C Logo Orient GIF Orient GIF
Ålholm IF C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U5 Årg 2014  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Årg 2013  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum BK, u6 A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum BK, u6 A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Orient U6 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient
U6 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient

U7 piger Årg 12/13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Orientpigerne C Logo Orient GIF Orient GIF
U7 C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub

U7 årg 2012 A/B  | AB  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 blå/hvid 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør 2 Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
EIF Hvid B Logo Espergærde IF Espergærde IF
EIF Rød A Logo Espergærde IF Espergærde IF
Farum A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
fix 1 Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Karlslunde 1 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde 2 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Orient U7 - Hold 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient
Roskilde KFUM blå A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Taastrup FC B Logo Taastrup FC Taastrup FC

U7 årg 2012 C  | CD  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 blå/hvid 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dragør 3 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Espergærde Blå C Logo Espergærde IF Espergærde IF
fix 2 B Logo boldklubben fix boldklubben fix
FORZA ØIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ørestad IF
Hjorten C Logo IF Hjorten IF Hjorten
Orient U7 - Hold 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient
Roskilde KFUM hvid C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Tårnby FF 1 C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Tårnby FF 2 C Logo Tårnby FF Tårnby FF

U8 piger Årg 2011  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Orient C Logo Orient GIF Orient GIF

U8 årg 2011 A/B  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BK Fix 1 A Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
EIF B Logo Espergærde IF Espergærde IF
Farum A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum B B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Greve Fodbold 1 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Rosenhøj BK A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U8 årg 2011 C  | CD  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Copenhagen International School C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIS Sports Club
Farum C C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FB 11 Gul Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Greve Fodbold 2 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold 3 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Rosenhøj BK 2 C Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U9 piger Årg 2010  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FIXPigerne2010 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
FIXPigerne2010 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Hareskov IF B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIK U9 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
LSF1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orientpigerne U9 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient
Sengeløse A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Vibys seje piger C Logo Viby Idrætsforening Viby Idrætsforening

U9 årg 2010 A/B  | AB  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød Blå Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Avarta0 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
b93 - ok Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
b93- ok2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Farum BK A Logo Farum boldklub Farum boldklub
GFA Grå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gentofte Fodbold Akademi
HB&I1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HB&I2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Herlev IF 1 A Logo Herlev IF Herlev IF
Herlev IF 2 B Logo Herlev IF Herlev IF
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIF Zebras A Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIF-lions A Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIK Blå A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Ishøj1 B Logo Ishøj Boldklub Ishøj Boldklub
Jægersborg B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
LSF1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient Blå B Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Grøn A Logo Orient GIF Orient GIF
RB1906 1 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Tune IF A Logo Tune if Tune if

U9 årg 2010 C  | C  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  7 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød Hvid C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Avarta C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta2 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
b93 - ok Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Cameroun C Logo Nørrebro United Nørrebro United
FB Rød 2010 C C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
HB&I3 C Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HIC 1 C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
HIC 2 C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
HIF Tigers C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Jægersborg C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
LSF1 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient Gul C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Orange C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Rød C Logo Orient GIF Orient GIF
RB1906 2 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

Arrangør: Orient GIF
Sted: Rødovre Hallen
Adresse: Rødovre Parkvej 425
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 16-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter