Deltagere til Kløverby Cup 2018

Kløverby Cup 2018 B&U stævne for U7-U13 piger og drenge Tilmeldingsfrist onsdag d. 22/8 STÆVNET ER FULDT BOOKET

U10 drenge A-5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 drenge A-8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 drenge B-5 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Langelinie B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Herskind b
Ravnsbjerg IF B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Resenbro B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro
Silkeborg KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM

U10 drenge B-8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sorring/Voel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring/Voel
ØBG Silkeborg B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10 drenge C-5 mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Resenbro C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro
Sejs/Svejbæk 1 C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk 2 C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
SHN/Ulfborg C Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg
Skibet 2 C Logo Skibet IF Skibet IF
Sorring/Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring/Voel

U10 drenge C-8 mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 piger A-5 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 piger A-8 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 piger B-5 mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ry fodbold 1 B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
Ry fodbold 2 B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
Sejs/Svejbæk 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet sejs
Sejs/Svejbæk 2 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sorring/Voel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring
Voel GFG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Voel GFG
ØBG Silkeborg B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10 piger B-8 mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 piger C-5 mands  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ry fodbold C Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
ØBG Silkeborg C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U10 piger C-8 mands  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 drenge A-8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs Svejbæk IF A Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U11 drenge B-8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sorring/Voel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring/Voel
Sorring-Voel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-Toustrup Idrætsforenin
ØBG Silkeborg B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U11 drenge C-8 mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs Svejbæk IF C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF

U11 piger A-8 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
NBSIF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Ry A Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub

U11 piger B-8 mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Kolding Boldklub B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Sejs-Svejbæk U11 piger B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
VB Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U11 piger C-8 mands  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Resenbro C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro

U12 drenge A-8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Herning Fremad A Logo Herning Fremad Herning Fremad

U12 drenge B-8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad GIF B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Herning Fremad B Logo Herning Fremad Herning Fremad
ØBG Silkeborg B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U12 drenge C-8 mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Herning Fremad C Logo Herning Fremad Herning Fremad
Sejs Svejbæk IF C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sorring/Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring/Voel

U12 piger A-8 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 piger B-8 mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gødvad B Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
Ry fodbold B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
SHN/Ulfborg B Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg
ØBG Tøserne 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Tøserne 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U12 piger C-8 mands  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gl. Rye C Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
Ry fodbold C Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
SHN/Ulfborg C Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg
Sorring-Voel C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring-Toustrup IF

U13 drenge A-8 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 drenge B-8 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 drenge C-8 mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gl. Rye C Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
Resenbro C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro

U13 piger A-8 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 piger B-8 mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg if B Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub

U13 piger C-8 mands  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Virklund C Logo Virklund Boldklub Virklund Boldklub

U7 drenge A-5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 A Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
IF Lyseng A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Skive IK 1 A Logo Skive IK Skive IK
Skive IK 2 C Logo Skive IK Skive IK
ØBG Balle A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U7 drenge B-5 mands  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Stautrup IF U7 B Logo Stautrup IF Stautrup IF

U7 drenge C-5 mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
GFG Voel 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFGVoelU6
GFG Voel 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFGVoelU5
IF Lyseng C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
IF Lyseng 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Sejs/Svejbæk 1 C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk 2 C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sorring Toustrup U7 mix C Logo Sorring Toustrup IF Sorring Toustrup IF
ØBG Balle C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U7 piger A - 5 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 piger B - 5 mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 piger C - 5 mands  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 drenge A-5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast FC A Logo Ikast FC Ikast FC

U8 drenge B-5 mands  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gl. Rye B Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
HA85 1 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 B Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ikast FC B Logo Ikast FC Ikast FC
Lystrup 3 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup 4 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Sejs/Svejbæk 1 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk 2 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Skive IK - Resen B Logo Skive IK Skive IK
Voel GFG B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Voel GFG
ØBG 1 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG 2 B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 drenge C-5 mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Gl. Rye C Logo Gl. Rye IF Gl. Rye IF
Ikast FC C Logo Ikast FC Ikast FC
Lystrup 1 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup 2 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Voel GFG C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Voel GFG

U8 piger A - 5 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 piger B - 5 mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 piger C - 5 mands  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs Svejbæk IF C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
ØBG U8 piger 1 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG U8 piger 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U9 drenge A-5 mands  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
HA85 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HA85
IF Lyseng A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Rindum SU A Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening Rindum Sogne- og Ungdomsforening
SHN/Ulfborg A Logo SHN Ulfborg SHN Ulfborg

U9 drenge B-5 mands  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
GFG Voel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
GFG Voel B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFG Voel
Hornslet IF 1 B Logo Hornslet IF Hornslet IF
IF Lyseng B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
IF Lyseng 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Resenbro B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Resenbro
Sejs/Svejbæk 1 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sejs/Svejbæk 2 B Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Silkeborg KFUM B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Silkeborg KFUM
Sorring/Toustrup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring/Toustrup IF

U9 drenge C-5 mands  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hornslet IF2 C Logo Hornslet IF Hornslet IF
IF Lyseng C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng

U9 piger A - 5 mands  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 piger B - 5 mands  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Skive Resen 1 B Logo Skive IK Skive IK
Skive Resen 2 B Logo Skive IK Skive IK

U9 piger C - 5 mands  | C  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Sejs U9 Piger C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sejs U9 Piger C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
Sejs U9 Piger 1 C Logo Sejs Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF
ØBG U9 piger C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

Arrangør: Laven-Linå Idrætsforening
Sted: Linå Stadion
Adresse: Linåtoften 20B
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 21-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter