Deltagere til BFC Lundegården Cup 2018

Den traditionsrige BFC Lundegården Cup i skønne omgivelser i Ballerup. Medaljer og yderligere præmier til alle deltagere, påsatte kampledere og mulighed for at købe diverse lækkerier i boden hele dagen.

U10B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Greve Fodbold Kometer B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hareskov IF B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HG1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

U10C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Greve Blå Stjerner C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold Lyn C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 2 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

U10D  | D  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
2013 Mix Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
BFC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BFC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Værløse BK 1 Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub

U7  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 blå/hvid Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BFC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BFC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve Blå 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 3 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIF Drenge 2012 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIF Rødder 2012 C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Karlslunde 1 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde 2 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
NFC Real Madrid Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC, Juventus Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Roskilde KFUM blå Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM boresko Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM hvid Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribet Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
VM 2030 Aspiranterne Logo Hareskov IF Hareskov IF

U8B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Espergærde IF B Logo Espergærde IF Espergærde IF
Greve Fodbold 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG blå B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG hvid B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
NBU Argentina A Logo Nørrebro United Nørrebro United

U8C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Greve Fodbold 3 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hareskov Høgene C Logo hareskov if hareskov if
Hareskov Musvågerne C Logo hareskov if hareskov if
Hareskov Ravnene C Logo hareskov if hareskov if
HG C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Køge FC U8 C Logo Køge FC Køge FC
Vallensbæk IF 1 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Asnæs 1910 C Logo Asnæs Boldklub Asnæs Boldklub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BSF C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF C-2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
HUI 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HUI 2 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Orient Henrik C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Sode C Logo Orient GIF Orient GIF

Arrangør: Ballerup FC Lundegården
Sted: BFC Lundegården
Adresse: Håbetsvej 7
Postnr: 2750
By: Ballerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 06-09-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter