Deltagere til BFC Lundegården Cup 2018

Den traditionsrige BFC Lundegården Cup i skønne omgivelser i Ballerup. Medaljer og yderligere præmier til alle deltagere, påsatte kampledere og mulighed for at købe diverse lækkerier i boden hele dagen.

U10B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Greve Fodbold Kometer B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hareskov IF B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HG1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

U10C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Greve Blå Stjerner C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Fodbold Lyn C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG 2 C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF

U10D  | D  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
2013 Mix Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
BFC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BFC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Værløse BK 1 Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub

U7  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 blå/hvid Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
BFC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BFC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve Blå 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 3 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIF Drenge 2012 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
HIF Rødder 2012 C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Karlslunde 1 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Karlslunde 2 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
NFC Real Madrid Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC, Juventus Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Roskilde KFUM blå Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM boresko Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM hvid Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribet Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
VM 2030 Aspiranterne Logo Hareskov IF Hareskov IF

U8B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Espergærde IF B Logo Espergærde IF Espergærde IF
Greve Fodbold 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HG blå B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG hvid B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
NBU Argentina A Logo Nørrebro United Nørrebro United

U8C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Greve Fodbold 3 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hareskov Høgene C Logo hareskov if hareskov if
Hareskov Musvågerne C Logo hareskov if hareskov if
Hareskov Ravnene C Logo hareskov if hareskov if
HG C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Køge FC U8 C Logo Køge FC Køge FC
Vallensbæk IF 1 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9B  | B  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9C  | C  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Asnæs 1910 C Logo Asnæs Boldklub Asnæs Boldklub
BFC Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BSF C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
BSF C-2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BSF
HUI 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HUI 2 C Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Orient Henrik C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Sode C Logo Orient GIF Orient GIF

Arrangør: Ballerup FC Lundegården
Sted: BFC Lundegården
Adresse: Håbetsvej 7
Postnr: 2750
By: Ballerup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 06-09-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
HIF - Medaljestævne d.15-16 december
15. - 16. dec
Rema 1000 Stenlille Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Din Bilpartner Cup, 2019, pengestævne, Høng
11. - 13. jan 2019
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter