Deltagere til B1973 Micro Cup 2018

B1973 har igen i år den store fornøjelse at invitere til Micro Cup stævne i Herlev. Stævnet afholdes søndag den 9. september og er for årgangene fra U4 til U11 med drengerækker og pigerækker. Tilmeldingsfrist den 25 August. Vel mødt på B1973's baner.

U10  | BC  | Herrer/Drenge

25 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B.93 M&M B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B73 Herlev-1 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Herlev-2 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Herlev-4 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73-Herlev-3 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
CIA B Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
FA 2000 C Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 U9 C Logo FA 2000 FA 2000
Farum Boldklub C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FBI C Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
FC Nakskov C Logo Nakskov Boldklub Nakskov Boldklub
Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 3 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Gentofte Fodbold Akademi 2 B Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 3 B Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Gentofte Fodbold Akademi 4 C Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GVI II B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Herlev 5 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
HI 2 C Logo Herlev IF Herlev IF
JB B B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
JB C C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB U10 Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U10 Chelsea C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF

U10  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 S1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
FC Nakskov A Logo Nakskov Boldklub Nakskov Boldklub
Fix 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Gentofte Fodbold Akademi 1 A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GVI I A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HI 1 A Logo Herlev IF Herlev IF
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Virum-Sorgenfri A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Virum Sorgenfri

U10  | BC  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK U10 Piger B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
FA 2000 B Logo FA 2000 FA 2000
FC Bella C Logo FC Bella FC Bella
FC Bella 1 B Logo FC bella FC bella
Husumpigerne C Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Orient pigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient
Sengeløse U10 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
Sengeløse U10 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse
U10 piger B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
U10 piger C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev

U10  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 U11B B Logo B1903 B1903
B73 Grøn C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Hvid C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Lyseblå B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
GFA B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet GFA
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Orient 1 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 2 B Logo Orient GIF Orient GIF

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U4 (2015)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1973 1 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev

U5 (2014)  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1973 1 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
De små seje 1 Logo FA 2000 FA 2000
De små seje 2 Logo FA 2000 FA 2000
De små seje 3 Logo FA 2000 FA 2000
FHF 1 C Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
FHF 2 C Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
Hundige Boldklub C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
U5 piger 1 C Logo FA 2000 FA 2000
U5 piger 2 C Logo FA 2000 FA 2000

U6 (2013)  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1973 1 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 3 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 4 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 5 Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B93 - Barca A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 - Real B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 - United B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bellapigerne C Logo FC bella FC bella
Frederiksbergs flotte fyre C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Hovedstadens drenge B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Hundige Boldklub C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub

U7  | BC  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby VEST 2 B Logo Tårnby Boldklub Tårnby Boldklub
Allerød FK 1 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 3 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 4 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Avarta U7 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
B 1973 1 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 2 B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 3 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 4 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 5 C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
G77 drengene C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Hundige Boldklub C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
KB U7 Q2 - B B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Måløv 2 B Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Roskilde KFUM boresko C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM hvid B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribet C Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde

U7  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby VEST A Logo Tårnby Boldklub Tårnby Boldklub
Allerød FK 5 A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B 1973 A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
Hekla U7 A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Juventus A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
KB U7 Q2 - A A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Måløv Boldklub 1 A Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Roskilde KFUM blå A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde

U8  | BC  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 2 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA2000 2 C Logo FA 2000 FA 2000
Herlev 1 C Logo Herlev IF Herlev IF
Herlev 2 (U8) C Logo Herlev IF Herlev IF
Kastrup 1 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Spækhuggerne C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Stenløse 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenløse Bold Boldklub
Stenløse 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenløse Bold Boldklub
Stenløse 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Stenløse Bold Boldklub
Ålholm IF - 1 B Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm IF - 2 C Logo Ålholm IF Ålholm IF
Ålholm IF - 3 C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U8  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSF 1 A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
FA2000 1 A Logo FA 2000 FA 2000
Golazo A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Hajerne A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U8  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bellabamserne C Logo FC bella FC bella
Orient C Logo Orient GIF Orient GIF
U8 piger C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev

U9  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 X A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Bk Fix 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Dragør Boldklub A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
GFA Grå A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Herlev IF A A Logo Herlev IF Herlev IF
HIK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
HIK 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
Kastrup Boldklub A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup u8A A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Orient Grøn A Logo Orient GIF Orient GIF

U9  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 W C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Y B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B73 Z C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
BK Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
G77 drengene C Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Havdrup B Logo Havdrup GI Havdrup GI
Herlev IF BC Logo Herlev IF Herlev IF
HIF1 B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Orient Gul C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Orange C Logo Orient GIF Orient GIF

Arrangør: Boldklubben 1973 Herlev
Sted: B1973's baner
Adresse: Elverhøjen 64
Postnr: 2730
By: Herlev
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 08-09-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter