Deltagere til Combi Liga Cup 2019

Kombineret inde og udendørs stævne, finale 8 mands på dobbelt indendørs bane. deltager gaver til alle. Alle får lige mange kampe. Mere og mere jævnbyrdighed som runderne skrider frem.

U12 A  | A  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag til Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Øens A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
ASA Aarhus A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
B1903 A Logo B1903 B1903
B93 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Greve 1 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hillerød A Logo Hillerød G&IF Hillerød G&IF
Ikast FC 1 A Logo Ikast FC Ikast FC
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NYKØBING FC-1 A Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Roskilde KFUM hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SfB Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SfB Svendborg
solrød fc 1 A Logo solrød fc solrød fc
Stensballe IK A Logo Stensballe IK Stensballe IK
The Slagelse Boys A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Taastrup FC 1 A Logo Taastrup FC Taastrup FC

U12 B  | B  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag til Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Bilhuset Elmer B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
ASA U12B Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
BBB 2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fredericia KFUM 1 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Greve 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Ikast FC 2 A Logo Ikast FC Ikast FC
KB Stars B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Tigers B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NYKØBING FC-2 B Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Roskilde KFUM blå B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
The Slagelse Boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Taastrup FC 2 B Logo Taastrup FC Taastrup FC

Arrangør: Dalum IF
Sted: Fredericia Idrædtscenter
Adresse: Vester Ringvej 100
Postnr: 7000
By: Fredericia
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Kombineret (inde/ude)

<januar 2019>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 05-01-2019


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter