Deltagere til Combi Liga Cup 2019

Kombineret inde og udendørs stævne, finale 8 mands på dobbelt indendørs bane. deltager gaver til alle. Alle får lige mange kampe. Mere og mere jævnbyrdighed som runderne skrider frem.

U12 A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag til Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Øens A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
ASA Aarhus A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
B1903 A Logo B1903 B1903
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Greve 1 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hillerød A Logo Hillerød G&IF Hillerød G&IF
OKS-A A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Roskilde KFUM hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Store Merløse Fodbold A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Taastrup FC 1 A Logo Taastrup FC Taastrup FC

U12 B  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag til Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Bilhuset Elmer B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
ASA U12B Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
BBB 2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Greve 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Holbæk B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
OKS-B B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Roskilde KFUM blå B Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Store Merløse Fodbold Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Store merløse
Taastrup FC 2 B Logo Taastrup FC Taastrup FC

Arrangør: Dalum IF
Sted: Fredericia Idrædtscenter
Adresse: Vester Ringvej 100
Postnr: 7000
By: Fredericia
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Kombineret (inde/ude)

<januar 2019>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 05-01-2019


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
EGIF CUP 2019 (U6-U15 D+P)
19. - 27. jan 2019
Skærbæk Ungdomscup 2018
16. - 18. nov
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter