Deltagere til 2. Gentofte Cup

Et brag af en turnering for årgang 2009 & 2010 på Gentofte Sportsparks kunstgræsbaner! Velkommen.

U10A  | A  | Herrer/Drenge

32 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 30/9 - formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AGF A Logo Aakanden GF Aakanden GF
B1903 1 A Logo B1903 B1903
B1903 2 A Logo B1903 B1903
B93 Maldini A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Nesta A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSV A1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fix 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA Grå A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Greve Fodbold 1 A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HG1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev BK A1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - A1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hvidovre IF Blå A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Rød A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB3 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LB07 Svart A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Linhamn Bunkeflo 07
LSF 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
RB1 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rosenhøj 1 A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
TSA Midtjylland U9 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSA Midtjylland
Vestia 1 A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Ålholm IF A Logo Ålholm IF Ålholm IF

U10B  | B  | Herrer/Drenge

32 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 30/9 - eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AGF B Logo Aakanden GF Aakanden GF
B.93 M&M B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 3 B Logo B1903 B1903
B1903 4 B Logo B1903 B1903
BSV af 2016 B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
CIK B Logo Christianshavns IK Christianshavns IK
Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GFA Grå B Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GFA Gul B Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort B Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Greve Fodbold B1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HB&IU9 Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HG 2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG 3 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev BK B1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK B2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - B1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Spinosaurus B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB T-rex B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lundtofte Boldklub 1 B Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
RB 2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rosenhøj 2 A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Tune IF B Logo Tune IF Tune IF
Vanløse B Logo Vanløse IF Vanløse IF
Vestia United B Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Virum-Sorgenfri B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Virum Sorgenfri
Østerbro IF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Ålholm IF B Logo Ålholm IF Ålholm IF

U9A  | A  | Herrer/Drenge

32 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 29/9 - formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFA A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Amager Fodbold Akademi
AGF A Logo Aakanden GF Aakanden GF
B93 - OK A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Fix 1 A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Brøndby IF 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 Ubivox A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSV 1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte Blå A Logo FC Holte FC Holte
GFA Grå A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Glostrup IF32 A Logo IF 32 Glostrup IF 32 Glostrup
GVI Hvid A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HB&I 1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Helsinge A Logo Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold
HG 1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 2 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
IF Brommapojkarna A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Brommapojkarna
Karlslunde IF A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB 1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 3 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub A A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Næstved IF 1 A Logo Næstved IF Næstved IF
Orient A Logo Orient GIF Orient GIF
Rudersdal Boldklub A Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Team Mini A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Mini
TSA Midtjylland U9 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TSA Midtjylland

U9B  | B  | Herrer/Drenge

32 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 29/9 - eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF B Logo Aakanden GF Aakanden GF
Allerød FK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B82 B Logo B82 Virum B82 Virum
B93 - OK B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Brøndby IF 2 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby IF 3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BS72 Karl Johan B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
BSV 2 B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
FC Holte Blå B Logo FC Holte FC Holte
FC Holte Hvid B Logo FC Holte FC Holte
GFA Grå Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GFA Sort Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
GVI Blå B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HB&I 2 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HIF1 B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HVB 1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
IF 32 Glostrup B Logo IF 32 Glostrup IF 32 Glostrup
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB Ajax B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub B B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Næstved IF 2 B Logo Næstved IF Næstved IF
Orient B Logo Orient GIF Orient GIF
Skjoldrødderne C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Svogerslev B Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF U8 B Logo Østerbro IF Østerbro IF


Sted: Gentofte Sportspark
Adresse: Ved Stadion 10
Postnr: 2820
By: Gentofte
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2018>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 20-09-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter