Deltagere til EfB Scandic Olympic Cup 2019

Esbjerg fB afholder i 2019 EfB Scandic Olympic Cup - et internationalt stævne for liga 2 og de bedste liga 3 hold. Aldersklasser fra U11 - U17. Oplev et stævne med fantastiske baner, indkvartering, forplejning og fysioterapi i topklasse.

Drenge U11-2008  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Alle dage

Holdnavn Niv Logo Klub
HIF A Logo Hjerting IF Hjerting IF
Holbæk A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF

Drenge U12-2007  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Alle dage

Holdnavn Niv Logo Klub

Drenge U13-2006  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Alle dage

Holdnavn Niv Logo Klub

Drenge U14-2005  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Alle dage

Holdnavn Niv Logo Klub

Drenge U15-2004  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Alle dage

Holdnavn Niv Logo Klub

Drenge U16-2003  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Alle dage

Holdnavn Niv Logo Klub

Drenge U17-2002  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Alle dage

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Esbjerg Fb
Sted: Veldtofte Idrætspark
Adresse: Sportsvej
Postnr: 6700
By: Esbjerg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsturnering

<april 2019>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Frist: 01-03-2019


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
DGI Lalandia Cup 2018
17. nov
Følg Staevner.dk på Twitter