Deltagere til Avarta-Julestævne 2018

Bredde stævne For U6-U10 Drenge i Rødovre hallen . Der vil være FLOT STOR STATUET TIL ALLE SPILLERE i alle årgange og slutspil i årgange U9-U10 hvis antal hold tillader det , pokal til vindere af puljerne

U10-A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Rodovre
B93 S1 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 S2 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
hELLAS A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hg 1 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HI A Logo Herlev IF Herlev IF
HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
ÅIF 09-1 A Logo Ålholm IF Ålholm IF

U10-B  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Rodovre
Faxe BK B Logo Faxe Boldklub Faxe Boldklub
Fix 1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hg 2 Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HI 2 B Logo Herlev IF Herlev IF
hikb B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
JB B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
NFC Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
VIF B Logo Vanløse IF Vanløse IF
ÅIF 09-2 B Logo Ålholm IF Ålholm IF

U10-C  | C  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta Fokus C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta miljø C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Fix 3 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Fix 4 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Gadstrup IF C Logo Gadstrup IF Gadstrup IF
Greve Fodbold C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
JB 1 C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB U10 Chelsea Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
NFC Rød C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
Vallensbæk IF C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
ÅIF 09-3 C Logo Ålholm IF Ålholm IF

U5  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 -2013 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby 1 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 Logo Brøndby IF Brøndby IF
Frederiksbergs flotty fyre C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Hold1 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Hold2 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Hovedstadens drenge B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vanløse Rød Logo Vanløse IF Vanløse IF

U7  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB tårnby 1 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Avarta 1 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 2 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 3 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 4 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
B.93 PMC 1 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 PMC 2 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 PMC 3 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93 PMC 4 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Hekla C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Hekla
BK Hellas 1 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
BK Hellas 2 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
KB Ninjago Q3 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Spinjitzu Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7 Q2 I A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U7 Q2 II B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby 1 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby 2 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Orient B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient

U8-A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønshøj B Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
HG A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Løveungerne 1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød Ørnene A Logo Solrød FC Solrød FC

U8-B  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta U8 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
Avarta U8 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Golazo Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Greve 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Herlev IF B Logo Herlev IF Herlev IF
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
KB B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KIF hold 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Løveungerne 2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød Tigers B Logo Solrød FC Solrød FC

U8-C  | C  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 4 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta U8 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
Brønshøj C Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Dragør 3 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Greve 2 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve 3 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hellas 2011-1 C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HG C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
KB C C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KIF hold 2 C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Køge FC U8 C Logo Køge FC Køge FC
RB 1906 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
SGIF C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Solrød Krokodillerne C Logo Solrød FC Solrød FC

U9-A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Helsinge A Logo Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold
HIK Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
HIK Hvid A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HIK
Kastrup A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RBK A Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
Vallensbæk 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9-B  | B  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Al_ Faloga Hillerød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Al_Faloga Hillerød
Avarta 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 2 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
BSV B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Cameroun B Logo Nørrebro United Nørrebro United
dragør rød grøn B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FK Sydsjælland B Logo FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05
Gulddrengene B Logo Tårnby FF Tårnby FF
HIK Blå B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kastrup B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB 2010 - "T" B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 2010 D B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9-C  | C  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Blå C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Rød C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Avarta 3 C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
BK Vest C Logo Boldklubben Vest Rødovre Boldklubben Vest Rødovre
Karlslunde IF C Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Kastrup C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB 2010 "T2" C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB 2010 D blå C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SIF Lyseblå C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
SIF Mørkeblå C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skjoldrødderne C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjoldspurt C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Vallensbæk 3 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Ves10a C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vestia

Arrangør: Boldklubben Avarta
Sted: Rødovrehallen
Adresse: Rødovreparkvej 425
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 09-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter