Deltagere til Fodbold Stævne Højby 2018

Fodbold stævnet Højby" er et breddestævne for B-C(D) Hold, med fokus på gode oplevelser. Vi håber, at rigtig mange klubber vil lægge vejen forbi igen i år, til nogen gode fodbold oplevelser sammen. "Fodbold for alle og alle for fodbold

Dame Senior  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
EGB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Rock Under Broen B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK

U10  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Højby Blå B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby Hvid C Logo Højby S&G Højby S&G
KFUM Odense 1 B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
KFUM Odense 2 C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
U10 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
U10-2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909

U11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
EUI B Logo Engum UI Engum UI
FC NR.LYN B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
fc storebælt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HPTI 1 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U12  | BC  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø gf B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø gf C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BM B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
De Unge Løver B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Flemløse B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Flemløse
Højby 1 B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Nr. Lyndelse/Søby C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
OKS Blå C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
XpressBudet.dk C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Aarslev BK B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U12-14 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Divaerne C Logo Højby S&G Højby S&G
kuu 1 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
kuu 2 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Marienlyst 1 C Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 2 C Logo Marienlyst Marienlyst
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Stjernerne C Logo Højby S&G Højby S&G
Strib IF 1 B Logo Strib IF Strib IF
Strib IF 2 Logo Strib IF Strib IF
The Dream Team C Logo Højby S&G Højby S&G

U13  | BC  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum B Logo Dalum IF Dalum IF
Drengene Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Højby 1 C Logo Højby S&G Højby S&G
Højby 2 C Logo Højby S&G Højby S&G
Legenderne 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Legenderne 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
MATTCH B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
OKS 1 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U14  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
NK biler B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Super drengene C Logo Højby S&G Højby S&G

U15  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kirkeby IF C Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
OB B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB
OB2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB

U16  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U5-6  | BD  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Næsby 1 B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Stk. Klemens Banden 1 Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Stk.Klemens Banden 2 Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U7  | BC  | Mixede

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
De blå vikinger Logo Højby S&G Højby S&G
De blå vikinger Logo Højby S&G Højby S&G
De Røde Djævle A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
De Røde Djævle 2 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
De Røde Djævle 3 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Glamsbjerg IF C Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
HPTI 1 C Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 C Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Kerteminde 1. C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Næsby 1 B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Otterup boldklub 1 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U8  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Baneløberne fra nordfyn C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB&IK
De blå drager Logo Højby S&G Højby S&G
De blå ørne Logo Højby S&G Højby S&G
Rolfsted C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

U9  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9-11 Piger  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje tøser C Logo Højby S&G Højby S&G
Korup/Ubberud C Logo Korup IF Korup IF

Arrangør: Højby S&G
Sted: Højby Hallerne
Adresse: Nørrelunden 20C
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 12-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter