Deltagere til Skærbæk Ungdomscup 2018

Kom til indendørs Ungdoms-fodboldstævne den 16-17 og 18 november 2018 i vores super fritidscenter i Skærbæk (6780).Stævnet er over 3 dage. U19/senior spiller fredag. U10-U14 lørdag og U6-U9 søndag. Arrangør: Skærbæk ungdomsfodbold

U10 Dr.  | BC  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
De talentløse C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Hjerting (2) C Logo Hjerting IF Hjerting IF
Hjerting IF (1) B Logo Hjerting IF Hjerting IF
Jelling B2 B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kvik 70 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvik 70
Løgum IF 1 Logo Løgum IF Løgum IF
Løgum if 2 Logo Løgum IF Løgum IF
Ribe BK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ribe BK
Skærbæk UBK 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skærbæk UBK
Skærbæk UBK 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skærbæk UBK
Spangsbjerg 1 B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg 2 C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Starup UIF B Logo Starup UIF Starup UIF
sundals drenge B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF

U10/U11 Pi.  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Grindsted GIF C Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Hjerting IF Logo Hjerting IF Hjerting IF
Ribe BK Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Skærbæk ubk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet skærbæk
Skærbæk UBK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skærbæk UBK
Spangsbjerg IF 1 C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF

U11 Dr.  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Dr.  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
skærbæk 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet subk
skærbæk 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet subk
Øster Højst UIF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Øster Højst

U12 Pi  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Grindsted GIF C Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
Grindsted GIF C Logo Grindsted GIF Grindsted GIF
MUIF / TSF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MUIF
MUIF / TSF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MUIF
MUIF / TSF 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MUIF
Skærbæk ubk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skærbæk

U13-14 Dr.  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hviding if 1 Logo Hviding if Hviding if
Hviding if 2 C Logo Hviding if Hviding if
skærbæk 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet skærbæk
skærbæk 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet skærbæk
skærbæk 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet skærbæk
Team de blå smølfer C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team de lyserøde elefanter B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom

U17 Dr.  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag aften fra kl. 1830

Holdnavn Niv Logo Klub
5 kampe og i bad Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet rene
FBS Als B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Mariager efterskole A Logo Mariager Høj- og Efterskole Mariager Høj- og Efterskole
Mariager efterskole A Logo Mariager Høj- og Efterskole Mariager Høj- og Efterskole
Mariager efterskole 2 A Logo Mariager Høj- og Efterskole Mariager Høj- og Efterskole
Sundeved B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sundeved

U19 Dr.  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: fredag aften fra kl. 1830

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
skærbæk 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet subk
Skærbæk 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet subk
skærbæk piger 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Subk
Skærbæk piger 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet subk

U7  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
EFB 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EFB1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
EFB2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet EFB
Ribe BK 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ribe
Ribe BK1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ribe
Skærbæk ubk1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet subk
Skærbæk UBK2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet subk
Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF

U8  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Agerskov UF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Agerskov
EIS Thunder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg International School
kvik 70 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kvik 70
Ribe BK Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ribe BK
SIF U8 Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
skærbæk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet subk

U9 Dr.  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
Askov malt B Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Bredebro IF B Logo Bredebro idrætsforening Bredebro idrætsforening
Dreamteam B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
EIS Thunder B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg International School
Ribe BK B Logo Ribe Boldklub Ribe Boldklub
Skærbæk 4 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skærbæk ubk
Skærbæk ubk 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet skærbæk
skærbæk ubk 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet skærbæk
Skærbæk ubk1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skærbæk
Spangsbjerg IF B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF C Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF B Logo Spangsbjerg IF Spangsbjerg IF

U9 Pi.  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub


Sted: Skærbæk Fritidscenter
Adresse: Storegade 46
Postnr: 6780
By: Skærbæk
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 31-10-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter