Deltagere til Sparekassen Sjælland-Fyn Cup 2019

LANGESKOV IF OG SPAREKASSEN SJÆLLAND-FYN,LANGESKOV INDBYDER TIL INDEFODBOLDSTÆVNE DEN 19. OG 20. JANUAR 2019. LØRDAG DEN 19/1 2019 - NIV.B/C DRENGE U6,U7,U11,U13 OG U14 PIGER U9/10 OG U12. SØNDAG DEN 20/1 2019 - NIV.B/C DRENGE U8,U9,U10,U12,U15 OG U16 PIG

P U 12 (2007)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

P U 14 (2005)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

P U 9/10 (2010-2009)  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
LIF B Logo Langeskov IF Langeskov IF

U 10 (2009)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ebberup 1 B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Ebberup 2 B Logo Ebberup IF Ebberup IF
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Rolfsted B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

U 11 (2008)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 12 (2007)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U 13 (2006)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
EL:Con C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Otterup B & IK
Havdrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup

U 14 (2005)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
NK biler B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
OB ( grønne ) C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB ( stribede) C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB ( stribede) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U 15 (2004)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kirkeby IF C Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
LIF B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U 16 (2003)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde 1 A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
LIF A Logo Langeskov IF Langeskov IF

U 6 (2013)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Team Årslev Bk C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
TEST HOLD B Logo Langeskov IF Langeskov IF

U 7 (2012)  | BC  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kerteminde 1. C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U 8 (2011)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
LIF 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LIF
Rolfsted C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum Boldklub Hold 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub Hold 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U 9 (2010)  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 C Logo Dalum IF Dalum IF
LIF 1 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
LIF 2 C Logo Langeskov IF Langeskov IF
Rolfsted C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening

Arrangør: Langeskov IF
Sted: Langeskov Hallerne
Adresse: Børmosevej
Postnr: 5550
By: Langeskov
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2019>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 31-12-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter