Deltagere til Fynske Bank Cup 2019

Største og billigste indestævne på vestfyn for 5 år i træk. Stævnet er et samarbejde mellem FYNSKE BANK og Assens FC. Kom og vær med i successen ”Fynske Bank Cup”, fre/lør/søn 18-20. januar. PRÆMIER IALT FOR OVER 150.000,-

U10 Drenge  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
De skæve tæer B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG & BK
EIF B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Højby Blå B Logo Højby S&G Højby S&G
Haarby 1 B Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Hårslev/Særslev C Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub
Korup-Ubberud 1 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup-Ubberud 2 B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Odense KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
SFB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SFB
Skt klemens B Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Team Potter A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tåfisserne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG & BK
U10 Drenge Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
ØB B Logo Østre Boldklub Østre Boldklub
Aarup C Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U10 Piger  | Kvinder/Piger

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC 1 A Logo Assens FC Assens FC
Assens FC 2 C Logo Assens FC Assens FC
Bogense U10 piger C Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
Bogense U10 piger C Logo Bogense G & IF Bogense G & IF
De Seje Pige 1 C Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
De Seje Piger 2 C Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
Fodbold pigerne A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 3 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 4 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Skt. Klemens Fangel IF B Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening
Sole if B Logo Sole if Sole if
TPI C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
VB Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VB1 Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Vinding SF Piger Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U11  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø A Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Assens FC 1 C Logo Assens FC Assens FC
Assens FC 2 C Logo Assens FC Assens FC
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
fc storebælt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Gauerslund if B Logo Gauerslund if Gauerslund if
GIF U11 drenge Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Haahrs skole B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Haarby 1 B Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Korup-Ubberud 1 A Logo Ubberud IF Ubberud IF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Skamby BK [1] B Logo Skamby BK Skamby BK
Skamby BK [2] C Logo Skamby BK Skamby BK
Aarup C Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U12  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Assens FC C Logo Assens FC Assens FC
Assens FC 2 C Logo Assens FC Assens FC
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM C Logo Marienlyst Marienlyst
Haarby 1 C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
KB B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Morud B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
U12 drenge Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF

U13  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC 1 B Logo Assens FC Assens FC
Assens FC 2 C Logo Assens FC Assens FC
B67 Odense B Logo B.67 B.67
BBB blå B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB rød B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dahl & Co A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Dalum - Rød B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum - Sort B Logo Dalum IF Dalum IF
Ebberup C Logo Ebberup IF Ebberup IF
EL:Con C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Otterup B & IK
Haarby 1 B Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Morud 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 2 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Team Sputnik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
U13 drenge 1 Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
U13 drenge 2 Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF
Ødsted tømrer & snedker forretning B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens fc B Logo Assens fc Assens fc
Assens fc B Logo Assens FC Assens FC
B B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
B1909 1 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bov IF 1 A Logo BOV IF BOV IF
Bov IF 2 B Logo BOV IF BOV IF
Dahl og Co A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dahl og Co
Dalum - Pink B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum - Sort B Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF C Logo Fjordager IF Fjordager IF
KMD A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Morud 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Morud 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
OB ( stribede ) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB ( tyrkis ) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Ringe 1 B Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
SfB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Strib IF 1 B Logo Strib IF Strib IF
Team Odense B Logo Marienlyst Marienlyst
Ådal boys B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Årslev 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Grinbiderne 2 C Logo Assens FC Assens FC
Grinebiderne C Logo Assens FC Assens FC
Haarby 1 C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
Haarby 2 C Logo Haarby Boldklub Haarby Boldklub
U14 Piger Logo Glamsbjerg IF Glamsbjerg IF

U9  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC C Logo Assens FC Assens FC
BBB C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBB
Bøllerne B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Dalum IF 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
De blå drenge B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Ebberup C Logo Ebberup IF Ebberup IF
Ebberup 2 C Logo Ebberup IF Ebberup IF
HPTI 1 B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 C Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kerteminde Boldklub 1 B Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde Boldklub 2 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Marslev 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marslev GIF
Marslev 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marslev GIF
Nr. Bjært/Strandhuse C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Bjært/Strandhuse
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
S.K.F.I.F B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.K.F.I.F
STIF Salbrovad C Logo TUSA - IF TUSA - IF
Vinding SF C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Arrangør: Assens FC
Sted: Arena Assens
Adresse: Rådhus Allé 25
Postnr: 5610
By: Assens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2019>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 09-01-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter