Deltagere til Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold

Så er vi klar med et Danamrks aboslut mest populære indestævner. Alle hold spiller finalepuljer.Ingen hold bliver slået ud efter indl. puljer. Kun 11 pladser tilb. Vi søger U9 Dr. hold 7 stk og U13 Dr. 4 stk. Har du sådan et så tilmeld dig. Øv rk udsolgt

U-10 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12:15 - 15:15

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Ebberup B Logo Ebberup IF Ebberup IF
En gang BM, altid BM B Logo Marienlyst Marienlyst
Næsby/Allesø 1 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Næsby/Allesø 2 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted B Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U-11 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 12:15 - 15:15

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
De seje drenge A Logo Billund IF Billund IF
If Centrum Silkeborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Centrum
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TEAM RL B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Team Small Rags A Logo Give Fremad Give Fremad

U-12 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 15:30 - 18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Boldklubben Marienlyst A Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
egetæpper B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LSA A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS-Blå A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Rød A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Palles Bageri B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Stensballe IK A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Team Restudy B Logo Hedensted IF Hedensted IF

U-13 drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 15:30 - 18:30

Holdnavn Niv Logo Klub
Boldklubben Marienlyst A Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
NK biler B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Okserne A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SfB1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Skibet B Logo Skibet IF Skibet IF
Skibet Buffalos B Logo Skibet IF Skibet IF
Støvlerne B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U-14 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 18:45 - 21:45

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Bøje, Kran & Maskintransport A Logo FC Horsens FC Horsens
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Morud 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 2 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby BK A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS Gul A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SfB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Sydhavsfest.dk A Logo Nykøbing fc Nykøbing fc
TP-Montage B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Årslev 1 A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-15 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 18:45 - 21:45

Holdnavn Niv Logo Klub
"Striberne" A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Danfrig B Logo Horsens FS Horsens FS
FC Cervisia A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Jürgen A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Klopp A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
KMD1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Norbert A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Næsby Boldklub 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Svigermors drøm A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Traepillerfyn.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
White Ops Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
AAB A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-8 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø 1 B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
De blå drenge A Logo Bredballe IF Bredballe IF
F.C Tved C Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Kerteminde BK 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Tved United A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U-9 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 09:00 - 12:00

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nierne B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalumhallerne
Adresse: Mejerivej 1
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 01-12-2018

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter