Deltagere til REMA 1000 SIF Cup 2019

Traditionsrigt indestævne hos Strib IF. Hurtig afvikling i 2 haller med FBU dommere. Præmieoverrækkelse med fælles indløb, lysshow, røgmaskine, høj musik og liveopdatering på storskærm. Minimum 5 kampe

U10 drenge  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Ebberup 1 B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Ebberup 2 B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Erritsø GIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FIFA BOYS A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hanses Drenge B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Højby Blå B Logo Højby S&G Højby S&G
Højby Hvid C Logo Højby S&G Højby S&G
Middelfart FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Middelfart FC
Nbsif B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Oks 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 3 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Strib B Logo Strib IF Strib IF
Team de skæve tæer B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG & BK
Vonsild FK 1 B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 C Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Zamundas junior A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom

U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC - Lilla Logo Assens FC Assens FC
De seje C Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Marienlyst 1 u10 piger A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 u10 piger B Logo boldklubben Marienlyst boldklubben Marienlyst
Strib 1 B Logo Strib if Strib if
Strib 1 B Logo Strib if Strib if
Strib 2 Logo Strib if Strib if
VB Piger A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U11 drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
fc storebælt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
fc storebælt C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Langeskov 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Langeskov 2 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Strib 4 B Logo Strib If Strib If
Strib IF 1 A Logo Strib IF Strib IF
Strib IF 2 B Logo Strib IF Strib IF
Strib IF 3 C Logo Strib IF Strib IF
Svendborg A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Svendborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B
Svendborg C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.f.B

U11 piger  | Kvinder/Piger

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF C Logo Bjert IF Bjert IF
Dalby 1 A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 C Logo Dalum IF Dalum IF
F16-U11 C Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
HFK 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
KB ( Kolding boldklub) B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Powergirls FC B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
Strib 1 A Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 C Logo Strib IF Strib IF
VB1 B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
VB2 C Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U12 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BPI 1 C BPI Logo ukendt af Staevner.dk BPI
BPI 2 B BPI Logo ukendt af Staevner.dk BPI
Morud B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Strib 1 C Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 C Logo Strib IF Strib IF

U12 piger  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kolding Boldklub B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kuu1 A Logo Ubberud IF Ubberud IF
Kuu2 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
SIK Stensballe B Logo Stensballe IK Stensballe IK
Skibet seje sild B Logo Skibet if Skibet if
Strib 1 Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 Logo Strib IF Strib IF
Strib if blå B Logo Strib IF Strib IF
Strib if hvid C Logo Strib IF Strib IF
The New A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Årslev 1 A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U13 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB blå B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB rød B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
NK biler B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Strib 1 A Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF
Strib 3 C Logo Strib If Strib If
Team Sputnik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
KRFK 1 B Logo KRFK KRFK
KRFK 2 B Logo KRFK KRFK
Stirb 2 B Logo Strib IF Strib IF
Strib 1 B Logo Strib IF Strib IF

U14 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
OB ( de grønne ) C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB ( de stribede ) C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Ob ( gutterne ) C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB ( stribede) A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB ( tyrkis) A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Strib 1 B Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 B Logo Strib If Strib If

U15 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Strib 1 B Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF

U15 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Boss Ladies B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Strib 1 Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 Logo Strib IF Strib IF
Team Odense A Logo Marienlyst Marienlyst
Team PICit B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U16 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde 1 A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Strib C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Arrangør: Strib IF
Sted: Strib Fritids- og aktivitetscenter
Adresse: Ny BIlleshavevej 1-3
Postnr: 5500
By: Middelfart
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2019>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 04-01-2019


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter