Deltagere til REMA 1000 Mini SIF Cup 2019

Traditionsrigt indestævne hos Strib IF. Hurtig afvikling i 2 haller med FBU dommere i U8 og U9 drenge og piger. Præmieoverrækkelse med fælles indløb, lysshow, røgmaskine, høj musik. Minimum 5 kampe. Pokaler til ALLE deltagere. Der er frugt, chips osv. til

U5  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
MG & BK 1 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG & BK 2 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG & BK 3 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo U6 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Seest Boldklub C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub

U7 drenge  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl 1 B Logo Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 2 B Logo Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl 3 B Logo Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold
Dalby 1 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Erritsø GIF 1 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 2 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF 3 Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Gulddrengene C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Middelfart 1 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart 2 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart 3 B Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart 4 C Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Middelfart 5 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo U7 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Otterup Boldklub 1 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup Boldklub 2 C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Seest A Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
strib 1 Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 Logo Strib If Strib If
Strib 3 Logo Strib IF Strib IF
Vonsild FK 1 Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U8 drenge  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBB
BBB 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBB
Bjert IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalby GF C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
MG&BK 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
MG&BK 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
Nyborg G&IF B Logo Nyborg G&IF Nyborg G&IF
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum Boldklub C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 C Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Strib 1 A Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 C Logo Strib IF Strib IF
TSF 1 B Logo Tønder SF Tønder SF
Varde if B Logo Varde if Varde if

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Strib IF Logo Strib IF Strib IF
VB C Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U9 drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl C Logo Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
S.K.F.I.F B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.K.F.I.F
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Seest Boldklub U9C 1 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest Boldklub U9C 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Strib B Logo Strib IF Strib IF
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Korup(Ubberud C Logo Korup IF Korup IF
Strib IF Logo Strib IF Strib IF
VB B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

Arrangør: Strib IF
Sted: Strib Fritids- og aktivitetscenter
Adresse: Ny Billeshavevej 1-3
Postnr: 5500
By: Middelfart
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2019>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Frist: 26-01-2019


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter