Deltagere til HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 lørdag d.27 og søndag d.2810 oktober 2018. Tilmeldingsgebyret er KUN 250,- pr. hold (medaljer til alle)

U6 - lørdag kl.9-11  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.27/10 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Skjold 2 Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Farum BK Tigerne Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum BK Vildbasserne Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FB 1 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Frederiksbergs flotte fyre B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
HIF Geparder Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Løver Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF TIgere Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hovedstadens drenge A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Københavns fightere C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF 1 Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby Boldklub 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub 2 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Slagelse B&I C Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Strøby Banditterne Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 - lørdag kl.11-13  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.27/10 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 blå/hvid 1 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 blå/hvid 2 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
EIF Blå C Logo Espergærde IF Espergærde IF
EIF Hvid B Logo Espergærde IF Espergærde IF
EIF Rød B Logo Espergærde IF Espergærde IF
HIF 1 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF 3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIK Blå B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB Ninjago Q3 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Spinjitzu Q3 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NFC, Juventus Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
NFC, Real Madrid Logo Nykøbing Falster Alliancen Nykøbing Falster Alliancen
Vestia 1 Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Vestia 2 Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Vestia 3 Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U7 - lørdag kl.13-15  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.27/10 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub

U8A - søndag kl.9-11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  7 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.28/10 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum BK Tigerne A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HIF1 A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF2 A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Orient 1 A Logo Orient GIF Orient GIF
Østerbro IF A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U8BC- søndag kl.9-11  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.28/10 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum BK Geparderne B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
HIF3 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF4 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Orient 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 3 Logo Orient GIF Orient GIF

U8BC-lørdag kl.13-15  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.27/10 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
BK friheden 2 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BSF 2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Frem Hellebæk B Logo FREM Hellebæk Fodbold FREM Hellebæk Fodbold
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Lundtofte-banden C Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Lundtofte-banditterne C Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Lundtofte-rødderne C Logo Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 4 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9A- søndag kl.11-13  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.28/10 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
Hekla U9 3 A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hvidovre IF Tigere A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Kastrup A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Orient Grøn A Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Rød A Logo Orient GIF Orient GIF
Rudersdal BK Leoparder A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rudersdal boldklub

U9BC-søndag kl.11-13  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.28/10 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK65 1 B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
AIK65 2 C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Hekla U9 1 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla U9 2 C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hvidovre IF Leoparder C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Løver B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

U9BC-søndag kl.13-15  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.28/10 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Bagsværd Boldklub 1 C Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bagsværd Boldklub 2 C Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
FIF1 B Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
FIF2 B Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
Fredensborg fræserne C Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
HIK Blå B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hvidovre IF Pantere B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Pumaer C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Orient Gul C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient Orange C Logo Orient GIF Orient GIF
Østerbro IF 1 B Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9BC-søndag kl.15-17  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.28/10 kl.15-17

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest 1 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Vest 2 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Vest 3 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
BK Fix 2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Bk Fix 3 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Cameroun B Logo Nørrebro United Nørrebro United
GVI blå B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI hvid C Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI plus B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB 2010 "T" B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB D C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KB
Østershattene C Logo Østerbro IF Østerbro IF

Arrangør: Hvidovre IF
Sted: Dansborghallen
Adresse: Sollentuna allé 1-3
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<oktober 2018>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 18-10-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Julestævne Rask Mølle
15. - 23. dec
DM i Hyggebold - Indendørs (DAMER)
29. dec
DM i Hyggebold - Indendørs (HERRE)
29. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Pige fodboldweekend i Nørrebrohallen
2. - 3. feb 2019
Intersport-Cup
25. - 27. jan 2019
Brøndby Cup 2019
2. - 4. aug 2019
Allingåbro Ungdoms Cup 2019
8. - 17. mar 2019
Åbne Silkeborgmesterskaber i Futsal 2019
19. - 20. jan 2019
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter