Deltagere til Dalum Liga Cup 2019

Store pokaler til alle spillere. 1 præmie værdi 10000kr. Gratis afgang for holdet til stort internationalt invitations stævne med store klubber som Manchester City, Inter Milan mf. Jævnbyrdighed med lige mange kampe til alle hold min 10-12 kampe.

U8A  | A  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Logo Århus GF Århus GF
BSV 1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
EfB 1 A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Farum A A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FCK A - 2 Kvartal A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Helsted Fremad IF A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HIK1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup boldklub 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Næsby A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
RB1906-1 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Tved A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
AaB (1) A Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U8B  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
EfB 2 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Farum B B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FCK B - 2 Kvartal B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
HIK2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Kastrup boldklub 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
MG&BK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
RB1906-2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
AaB (2) B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U9A  | A  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
b93 - ok A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BS72 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Albertslund BS 72
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dragør A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FC Nordsjælland A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
GFA A Logo Gentofte Fodbold Akademi Gentofte Fodbold Akademi
Greve Hvid A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Helsted Fremad IF A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HUI 1 A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Malmö FF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmö FF
Malmö FF 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmö FF
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
PPJ Helsinki A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PPJ Helsinki
RBK A Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub
SFB1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SIF U9 A Logo silkeborg IF silkeborg IF
Slagelse B&I A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Søn City A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sønderborg City
Talent FC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U9BC  | BC  | Herrer/Drenge

30 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag og Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B1903 B Logo B1903 B1903
b93 - ok C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BM 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
BM 3 C Logo Marienlyst Marienlyst
BSV B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
EGEBJERG IF STARS AND HEROES C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Greve Hvid C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Helsted Fremad IF C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Kastrup B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB 2010 D B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge Boldklub C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge Boldklub 1 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Sanderum B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Slagelse B&I B Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Sundby Boldklub B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
ØBG Silkeborg B Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Silkeborg C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
Aabenraa BK B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
Aarhus Fremad 1 B Logo Aarhus IC Fremad Aarhus IC Fremad
Aarhus Fremad 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Aarhus Fremad

Arrangør: Dalum IF
Sted: vandtårnet
Adresse: Dalumgaardsalle,
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2019>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 21-06-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter