Deltagere til B1909 Combi Cup 2019

B1909 Combi Cup - 10 års erfaring som arrangør af Danmarks sjoveste og mest intense opstartsstævne! Mød nogle af Danmarks største og bedste klubber til et helt unikt fodboldkoncept, hvor dit hold konstant udfordres i flere turneringer.

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Oks A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
ASA Aarhus A Logo ASA Arbejdersport Århus ASA Arbejdersport Århus
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Esbjerg fB A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Give / Billund A Logo Give Fremad Give Fremad
Hadsten SK A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
SfB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Silkeborg IF A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF

U12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK FREM A Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Haderslev FK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub

Arrangør: Boldklubben af 1909
Sted: B1909
Adresse: Gillestedvej 12
Postnr: 5240
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Kombineret (inde/ude)

<februar 2019>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Frist: 06-12-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter