Deltagere til Dahl Pedersen Cup 2018

Højslev St. IF og Dahl Pedersen i Skive, Viborg og Holstebro byder velkommen til Dahl Pedersen Cup i Søby-Højslev Arena. Stævnet afvikles lørdag den 15. december 2018. Stævnet er for ungdom U6-U12 Piger & Drenge. Vi ses til en dag i fodboldens tegn.

U10 Drenge ÅR 2009  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Middag/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Drenge ÅR 2009  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Middag/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Sik Egeris C Logo Skive ik Skive ik
Sik Egeris B Logo Skive ik Skive ik

U10 Piger ÅR 2009  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Middag/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge ÅR 2008  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Drenge ÅR 2008  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 Piger ÅR 2008  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ommersyssel IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF

U11 Piger ÅR 2008  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge ÅR 2007  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Løgstør IF B Logo Løgstør IF Løgstør IF
Resen 11 B Logo Skive IK Skive IK
Resen 22 B Logo Skive IK Skive IK
Resen 33 B Logo Skive IK Skive IK

U12 Drenge ÅR 2007  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
u-12 drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FHIF

U12 Piger ÅR 2007  | B  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger ÅR 2007  | A  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Mix ÅR 2013  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Skive IK - Aakjær 1 A Logo Skive IK Skive IK
Skive IK - Aakjær 2 C Logo Skive IK Skive IK

U7 Mix ÅR 2012  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Drenge ÅR 2011  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 Piger ÅR 2011  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Højslev IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Højslev IF

U9 Drenge ÅR 2010  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag/Middag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Drenge ÅR 2010  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag/Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
BT SVIF - AllStars B Logo Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening Bruunshåb-Tapdrup Idrætsforening

U9 Piger ÅR 2010  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Formiddag/Middag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK, Resen I A Logo Skive IK Skive IK
SIK, Resen II A Logo Skive IK Skive IK


Sted: Søby-Højslev Arena
Adresse: Stoholmvej 20
Postnr: 7840
By: Højslev
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 30-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter