Deltagere til Sportigan Julecup 2018

Et indefodboldstævne i Bankagerhallen i Horsens for alle drenge imellem 6-12 år. - POKALER TIL ALLE SPILLERE i U6-U7-U8 - PRÆMIER TIL ALLE i U9 Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

U10 4 mands Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brande 1 A Logo Brande IF Brande IF
Brande 2 Logo Brande IF Brande IF
Egebjerg IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg IF
F.C Powerhosting A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FIFA BOYS B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Gauer Drengene C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Horsens KFUM 1 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 A Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Hørning IF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørning IF
Hørning IF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørning IF
Sundals Drenge B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Zamundas junior B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom

U12 4 mands Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
8722 Slænget A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
CMA BYG B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
egetæpper B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening
FC Skillz B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Horsens KFUM 1 A Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Palles bageri A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Sammenholdet U12 1 B Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Sammenholdet U12 2 C Logo Hornsyld IF Hornsyld IF
Skjern Bank A Logo Aadum Idræts- og Ungdomsforening Aadum Idræts- og Ungdomsforening
Team Restudy B Logo Hedensted IF Hedensted IF
XpressBudet.dk C Logo Hedensted IF Hedensted IF

U6 3-mands Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF Logo Bredballe IF Bredballe IF
FC Horsens 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens 2 Logo FC Horsens FC Horsens
Grejs-Dalen IK 1 C Logo Grejs IF Grejs IF
Grejs-Dalen IK 2 Logo Grejs IF Grejs IF
Hatting/Torsted Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 1 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Hover if Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover if
Lund if B Logo Lund if Lund if
Team C.D Auto Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Østbirk IF B Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U7 3-mands Drenge  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl
Ammitsbøl 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl
Ammitsbøl 3 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ammitsbøl
Bredballe IF 1 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 3 B Logo bredballe if bredballe if
Bredballe IF 4 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Daugård IF C Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Egebjerg IF 1 C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Egebjerg IF 2 C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Gauerslund 1 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund 2 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
HEI1 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI2 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI3 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI4 Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Krigerne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Løsning IF Logo Løsning IF Løsning IF

U8 4-mands Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg IF1 C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Erritsø GIF B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hatting Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 2 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Horsens Freja B Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens Freja 1 C Logo Horsens Freja Horsens Freja
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Nordahls Biler Vejle Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF

U9 4-mands Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl C Logo Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold
Auning IF B Logo Auning Idrætsforening Auning Idrætsforening
Egebjerg Stars & Heroes Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Erritsø B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hørning IF 1 B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Lund IF Logo Lund IF Lund IF
Nr. Bjært Strandhuse IF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Næsbjreg RUI B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Næsbjerg RUI
TIF/ØB C Logo Tørring IF Tørring IF

Arrangør: Horsens KFUM
Sted: Bankagerhallen
Adresse: Bankagervej 103
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 01-12-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter