Deltagere til Sportigan Pokalcup 2018 i Viborg

Søndermarken IK inviterer til Sportigan Pokalcup 2018 mellem jul og nytår. Der er en flot statuette til alle deltagere i rækkerne U-6 til og med U-9 mens der sluttes med finaler i U-10, U-11 og U-12. Vi glæder os til at se JER!

U-10 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Overlund GF A Logo Overlund GF Overlund GF
Sik 1 A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-10 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Houlkær IF B Logo Houlkær IF Houlkær IF
Overlund GF 2 B Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF 3 B Logo Overlund GF Overlund GF
Sik 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Sik 3 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Skive IK Resen 1 B Logo Skive IK Skive IK
Skive IK Resen 2 B Logo Skive IK Skive IK
VFF B Logo Viborg FF Viborg FF
Aalestrup IF 1 B Logo Aalestrup IF Aalestrup IF

U-10 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Houlkær IF C Logo Houlkær IF Houlkær IF
Overlund GF 4 C Logo Overlund GF Overlund GF
Sik 4 C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
TIF/ØB C Logo Tørring IF Tørring IF

U-10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF Pigerne B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BMK 1 B Logo BMK 90 BMK 90
BMK 2 B Logo BMK 90 BMK 90
BMK 3 Logo BMK 90 BMK 90
Team Viborg 1 B Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 B Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 3 B Logo Team Viborg Team Viborg
VB Piger B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U-11 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast FC A Logo Ikast FC Ikast FC
Mejrup GU A Logo Mejrup GU Mejrup GU
rosendal 1 A Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SIK Viborg A Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Team Jack&Jones Junior A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-11 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
SIK Viborg B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-11 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
RAF Motors C Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
rosendal 2 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
rosendal 3 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
SIK Viborg C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
VFF C Logo Viborg FF Viborg FF

U-11 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF Pigerne A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Overlund GF A Logo Overlund GF Overlund GF
Overlund GF B Logo Overlund GF Overlund GF
Team Viborg 1 Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 3 A Logo Team Viborg Team Viborg

U-12 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 27/12 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FUIK U-12 piger C Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Ravnsbjerg 1 B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Ravnsbjerg 2 B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Team Viborg B Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 B Logo Team Viborg Team Viborg

U-6 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Skive IK - Aakjær 1 A Logo Skive IK Skive IK
TVS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TVS
Viborg Søndermarken 1 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK

U-7 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Dannis drenge Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Helsted Fremad 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
KLG B Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Renés drenge B Logo Ravnsbjerg IF Ravnsbjerg IF
Viborg Søndermarken 1 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 3 B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Aalestrup IF 1 B Logo Aalestrup IF Aalestrup IF

U-7 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub

U-8 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ikast FC 1 A Logo Ikast FC Ikast FC
Ikast FC 2 A Logo Ikast FC Ikast FC
Markens drenge, SIK1 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
SUB 88 1 A Logo Ulbjerg Idrætsforening Ulbjerg Idrætsforening

U-8 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Markens drenge, SIK2 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
OGF 2 B Logo Overlund GF Overlund GF
Viborg FF 1 B Logo Viborg FF Viborg FF

U-8 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 fra morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Markens drenge, SIK3 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Markens drenge, SIK4 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
Markens Drenge, SIK5 Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
OGF 1 C Logo Overlund GF Overlund GF
SUB 88 2 C Logo Ulbjerg Idrætsforening Ulbjerg Idrætsforening
Viborg FF 2 C Logo Viborg FF Viborg FF

U-8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Team Viborg 1 Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 Logo Team Viborg Team Viborg
VSF A Logo Vildbjerg sf Vildbjerg sf

U-9 drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 først aften

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Houlkær IF A Logo Houlkær IF Houlkær IF
HSF A Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
Stoholm A Logo Stoholm if Stoholm if

U-9 drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Aif drengene B Logo Alhedens Idrætsforening Alhedens Idrætsforening
Bjerringbro IF B Logo Bjerringbro IF Bjerringbro IF
Fortnite Soccer Squad B Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
OGF1 B Logo Overlund GF Overlund GF
OGF2 B Logo Overlund GF Overlund GF
Stoholm B Logo Stoholm if Stoholm if

U-9 drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 28/12 eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK Banditterne C Logo BMK 90 BMK 90
Fortnite V-Bucks Boys C Logo Søndermarkens IK Søndermarkens IK
NUGF 1 C Logo Viborg Nørremarken Viborg Nørremarken

U-9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 29/12 formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Houlkær-pigerne C Logo Houlkær IF Houlkær IF
Team Viborg 1 B Logo Team Viborg Team Viborg
Team Viborg 2 Logo Team Viborg Team Viborg
VB Piger A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 30-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter