Deltagere til KORUP CUP 2019

Forældreforeningen KIF Fodbold indbyder til KORUP CUP 2019. STORT FODBOLDSTÆVNE I dagene 4.-5.-6. januar 2019 i Korup Kultur- & Idrætscenter.

Dame Senior  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Joe's Hoes B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KiteDanmark Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lines Rødder Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
RB damer Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
Steen Larsen Målmandstræning Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Vestfyn Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

Herrer Senior  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Brdr. Petersen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dansk PE Svejsning Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
E. Stein Frandsen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Element Specialisterne Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Freja - Dahl Pedersen Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
IBF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup B Logo Korup IF Korup IF
Korup Malerforretning Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Lægehuset Bondovej Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Modent Mix B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Nr. Lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Team Shot Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tækkemand Peter Berg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10 Drenge  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 4 C Logo Dalum IF Dalum IF
Egebjerg Fodbold C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Kerteminde Boldklub 1 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde Boldklub 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KUU-1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
KUU-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
KUU-3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
OB A1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB B1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB C1 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB C2 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Odense KFUM 1 B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Oks 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 3 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Tved 1 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Tved 2 B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub

U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Korup ubberud C Logo Korup IF Korup IF

U11 Drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 B Logo Dalum if Dalum if
fc storebælt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KUU-1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
KUU-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
KUU-3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
Otterup 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Otterup 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
S.F.B A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet svendborg
TPI 1 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold X B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold Z B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
TPI rød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
TPI tøserne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI

U12 Drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Blå A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Rød A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Stribet B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Tpi 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 4 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Kuu1 A Logo Ubberud IF Ubberud IF
Kuu2 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Tåsinge 1 B Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber
Tåsinge 2 B Logo Tåsinge Forenede Boldklubber Tåsinge Forenede Boldklubber
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U13 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
KRFK B Logo KRFK KRFK
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Morud 1 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 2 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
NK biler B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Søhus Stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Team Sputnik A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 Drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Boca Vestegnen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalum IF B Logo Dalum IF Dalum IF
Fodboldfabrikken/OptimerIT A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
KRFK B Logo KRFK KRFK
Næsby BK A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB ( grå) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS Gul Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
River Vestegnen B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Søhus Stige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Team Odense B Logo Marienlyst Marienlyst
Tpi 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 3 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Kuu. B Logo Ubberud IF Ubberud IF

U15 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
Pupperne A Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Sanderum Boldklub Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team Odense Q Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
The underdogs A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 3 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Under Uret B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub

U15 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 Drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
B1909 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1909
DigiTach A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Højre Klünk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Korup-Ubberud if A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup-Ubberud if
Korup-Ubberud if 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup-Ubberud if
MDL 5210 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Ta bolden Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Venstre Klünk C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Aarslev Boldklub B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U16 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U17 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
Bajerbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
De ternede striber A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Efterskolen ved Nyborg Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hoven AC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U17 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
DanBolig Grenaa B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U18 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub

U5 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Næsby u5 B Logo Næsby boldklub Næsby boldklub

U6 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
KUU-1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
KUU-2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
Næsby u6 1 C Logo Næsby boldklub Næsby boldklub

U7 (3 mands)  | Mixede

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
Kerteminde 1. C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Næsby 1 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 4 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 5 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 6 Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup Boldklub 1 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup Boldklub 2 Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U8 Drenge (5 mands)  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 4 C Logo Dalum IF Dalum IF
Korup ubberud C Logo Korup IF Korup IF
KUU-1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
KUU-2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
Næsby B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup eight-balls C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum Boldklub C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Skt. Klemens C Logo Skt. Klemens Fangel Idrætsforening Skt. Klemens Fangel Idrætsforening

U9 Drenge (5 mands)  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø 1 C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
allesø 2 C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BM B Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
Korup Ubberud Ungdom B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup Ubberud Ungdom
Nr. Lyndelse B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby 1 Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Næsby 2 Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
Næsby 3 Logo næsby boldklub næsby boldklub
OKS 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
OKS 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Tåsinge U9 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tåsinge f.b.

U9 Piger (5 mands)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Korup IF
Sted: Korup Kultur- & Idrætscenter
Adresse: Præstevej 12
Postnr: 5210
By: Odense NV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2019>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 10-12-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter