Deltagere til B1909 Kreafunk Cup 2018

B1909 og Kreafunk afholder det populære indestævne i 2 haller i Odense d. 7.-9. december. Tilmeld dit hold for kun 300 kr! Flotte præmier til 1. 2. og 3. pladsen i alle rækker - bl.a. fra Kreafunk til førstepladsen i alle rækker!

U-10  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Bm B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fraugde 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Jelling United B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Kerteminde Boldklub A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U10/U11 Piger  | Kvinder/Piger

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
F16-U11 Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Højby piger C Logo Højby S&G Højby S&G
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nr. Lyndelse/Søby 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Lyndelse/Søby F.C.
Nr. Lyndelse/Søby FC B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nr. Lyndelse/Søby F.C.
Næsby 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Otterup A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Projekt Zlatan B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Søhus/Stige pigerne A Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Tårup if C Logo Tårup if Tårup if

U-11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Seest Boldklub1 A Logo Seest boldklub Seest boldklub

U-11 BC  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
FC NR.LYN Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Fjordager C Logo Fjordager IF Fjordager IF
Langeskov 1 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Langeskov 2 B Logo Langeskov IF Langeskov IF
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Projekt Zlatan B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Seest boldklub2 B Logo Seest boldklub Seest boldklub
Seest boldklub3 C Logo Seest boldklub Seest boldklub

U-12  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
OKS-Blå A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub

U-12 BC  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag middag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Bm12 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Bm12 x B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
OKS-Rød B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Projekt Zlatan B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Smølferne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12/U13 Piger  | Kvinder/Piger

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum A Logo Dalum IF Dalum IF
FJ Pigerne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vejle b
Næsby BK 1 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Projekt Zlatan B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Søhus/Stige x B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Søhus/Stige y B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U-13  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
FLP løverne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
OB A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB

U-13 BC  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Bad boys B Logo Dalum IF Dalum IF
Black & White B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
BM3 C Logo Marienlyst Marienlyst
Boldklubben Marienlyst C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum B Logo Dalum IF Dalum IF
EL:Con C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Otterup B & IK
Legenderne B Logo Dalum IF Dalum IF
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Projekt Zlatan B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U-14  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag/aften

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fodboldfabrikken/OptimerIT A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Jensens Truck Service B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Næsbjerg 1 B Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Næsbjerg 2 B Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
OB ( stribede ) A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB ( tyrkis) A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB ( Ådal boys ) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS Gul Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Team Odense B Logo Marienlyst Marienlyst

U14/U15 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM U14 Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Nr.Lyn B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby BK 2 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Søhus/Stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Team PICit B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-15  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag aften

Holdnavn Niv Logo Klub
AUTOMATIC SYD El-tavler B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM U15 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF 2 C Logo Fjordager IF Fjordager IF
KMD 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Pupperne A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Team Flæk B Logo Horsens FS Horsens FS
Team Odense Q A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
The Stripes A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Under uret B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
White Ops Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U-17  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Cafe Rindbæk B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hoven AC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Munkebo Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Provstegård A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Skærlunds Sønner A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Soulja Boys A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Ta' bolden Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Team TG United Q C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U-8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
De grønne fightere Logo Langeskov IF Langeskov IF
MG&BK 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
MG&BK 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
OKS - A-team A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U-9  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 3 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Dalum IF 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
KB 1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Vinding sf Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

Arrangør: Boldklubben af 1909
Sted: B1909s haller
Adresse: Gillestedvej 12
Postnr: 5240
By: Odense NØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 29-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter