Deltagere til HIF - Medaljestævne d.10-11 november

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 lørdag d.10 og søndag d.11 november 2018. Tilmeldingsgebyret er KUN 250,- pr. hold (medaljer til alle)

U6 - lørdag kl.9-11  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.10/11 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 Løverne A Logo B1903 B1903
B93 Real A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Boldklubben af 1893 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FA2000. 1 Logo FA 2000 FA 2000
FA2000. 2 Logo FA 2000 FA 2000
Farum Basserne Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum Tigerne Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Hellas 1 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hellas 2 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIF Geparder Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Løver Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Tigere Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Husum B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Rosenhøj grøn Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj gul Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj hvid Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Stenløse Piraterne C Logo Stenløse BK Stenløse BK
Stenløse Vikingerne B Logo Stenløse BK Stenløse BK

U7 - søndag kl.11-13  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.11/11 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 - søndag kl.9-11  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.11/11 kl.9-11

Holdnavn Niv Logo Klub
A.G.F. Blå B Logo Aakanden GF Aakanden GF
Greve Blå 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve blå 3 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hareskov 2012 - 1 Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov 2012 - 2 Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov 2012 - 3 Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hvidovre 1 A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 2 Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 3 C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 4 C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre 5 C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB U7 Q2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Kif 1 Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Rosenhøj grøn Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj gul B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj hvid Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U8A- lørdag kl.11-13  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.10/11 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub

U8BC-lørdag kl.11-13  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d.10/11 kl.11-13

Holdnavn Niv Logo Klub
FCHolteU8 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FCHolte
HIF Gul Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
HIF Rød Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Stefan X Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklubben Stefan
Stefan Y Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Boldklubben Stefan

U9A- søndag kl.13-15  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.11/11 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
AB's Krudtugler A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Friheden A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Friheden
Hekla A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hvidovre IF Geparder A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Tigere A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB 2010 "T" A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U9BC-søndag kl.13-15  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d.11/11 kl.13-15

Holdnavn Niv Logo Klub
AB's Krudtugler B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Hvidovre IF Leoparder C Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Løver B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Pantere B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hvidovre IF Pumaer B Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB D C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

Arrangør: Hvidovre IF
Sted: Dansborghallen
Adresse: Sollentuna allé 1-3
Postnr: 2650
By: Hvidovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 05-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter