Deltagere til Morud Intersport Cup 2018

Kom og gentag sidste års succes og vær med i et af Fyns mest populære julestævner første weekend i december (1.og 2. December 2018).

U10  | AC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9.00 - 11.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Bm 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum Hvid A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Rød B Logo Dalum IF Dalum IF
Morud 1 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 2 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Oks A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI

U11  | AC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 9.00 - 14.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
FC NR.LYN B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
fc storebælt C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
fc storebælt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Morud IF 1 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud IF 2 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 3 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
S.F.B A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TPI ! B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U11/U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | AC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 14.00 - 19.00

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Bm12 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Flemløse B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Flemløse
Morud 1 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud IF B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
OKS-Blå A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Blå B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Rød B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS-Rød A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13  | AC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 11.30 - 16.30

Holdnavn Niv Logo Klub
BM B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Bm C Logo Marienlyst Marienlyst
Bredballe - All Stars B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Bredballe - The Legends A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Dalum B Logo Dalum IF Dalum IF
FLP Løverne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Humlebierne B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Legenderne A Logo Dalum IF Dalum IF
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Morud 1 Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 2 A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Morud 3 B Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
TPI - 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI-1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TrendyLiving A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14  | AC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 16.30 - 18.45

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum - Pink A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum - Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Morud 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Morud 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Næsby BK A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS Gul Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
TP-Montage B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U15  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U16  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl.19.00 - 21.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Demons A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
DigiTach A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Hoven AC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Provstegård Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tá bolden Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Traepillerfyn.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Tredjeholdet A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Morud Idrætsforening
Sted: Langesøhallen
Adresse: Idrætsvej 7
Postnr: 5462
By: Morud
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 20-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter