Deltagere til Marienlyst Cup 2018

BM's traditionsrige indestævne som i mange år har fungeret som opvarmningsstævne til FS.

U10 drenge  | Herrer/Drenge

26 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 3 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum Hvid A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort B Logo Dalum IF Dalum IF
Ebberup IF B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kerteminde Boldklub A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kirkeby IF C Logo Kirkeby Idrætsforening Kirkeby Idrætsforening
Korup-Ubberud A Logo Ubberud IF Ubberud IF
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks Blå A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks stribet A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SFB
TIngkær B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fraugde
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tved Boldklub A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
U10 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909

U11 drenge  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM Rising A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM Sct. Hans A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Korup-Ubberud A Logo Ubberud IF Ubberud IF
NBSIF A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 3 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup B&IK Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Tpi 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev B 1 A Logo Hårslev Boldklub Hårslev Boldklub
Årslev B 2 A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U11 piger  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC U 10 B Logo Assens FC Assens FC
BM 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BM
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 3 C Logo Marienlyst Marienlyst
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Otterup A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
TPI rød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
TPI tøserne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI

U12 drenge  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Kværndrup BK B Logo Kværndrup BK Kværndrup BK
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 3 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Odense Boldklub - 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Odense Boldklub - 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum BK 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Tpi2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi3 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U13 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 A Logo Dalum IF Dalum IF
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
FLP Løverne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Morud A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OB
Odense Boldklub - 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
SfB1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB3 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Årslev Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U13 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Otterup B&IK B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U14 drenge  | Herrer/Drenge

26 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM U14 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF - Pink A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF - Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Fodboldfabrikken/OptimerIT A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
KMD A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD 2 Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Morud 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Morud 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Næsby BK A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB ( grå) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB ( tyrkis ) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS Gul Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Hvid Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup Stribet C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
SfB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Team vest A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ikke en klub
Tpi 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tpi
Tpi 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 3 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tpi 4 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U15 drenge  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM U15 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
HBK A Logo HB Køge HB Køge
Næsby Boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Pupperne A Logo Næsby boldklub Næsby boldklub
SB1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SB2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SB3 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Traepillerfyn.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U15 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
KMB A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kerteminde BK
Marienlyst 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
Otterup B&IK 1 A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Otterup B&IK 2 A Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U17 drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum A Logo Dalum IF Dalum IF
Depotet Vestfyn Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Fraugde G&IF A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Korup-Ubberud if B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Korup-Ubberud if
Mr. Chest & Co Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby 4 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U18 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjemly Idrætsefterskole A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hjemly Idrætsefterskole
KMB A B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kerteminde BK
KMB B C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Kerteminde BK
Marienlyst 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst 3 A Logo Marienlyst Marienlyst
TPI 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
TPI 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI

U9 drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allesø
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 3 B Logo Marienlyst Marienlyst
Brenderup A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Brenderup
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Marslev GIF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marslev GIF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nierne B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

Arrangør: Boldklubben Marienlyst
Sted: Marienlystcentret
Adresse: Windelsvej 138
Postnr: 5000
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 02-12-2018


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter