Deltagere til Marienlyst Cup 2018

BM's traditionsrige indestævne som i mange år har fungeret som opvarmningsstævne til FS.

U10 drenge  | Herrer/Drenge

22 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM 3 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum Hvid A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort B Logo Dalum IF Dalum IF
Ebberup IF B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kerteminde Boldklub A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 1 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Oks Blå A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks stribet A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SFB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SFB2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SFB
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tved Boldklub A Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
U10 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909

U11 drenge  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM Rising A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM Sct. Hans A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 3 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SfB Svendborg

U11 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC U 10 B Logo Assens FC Assens FC
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Munkebo A Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U12 drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum Rød A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Odense Boldklub - 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Odense Boldklub - 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Sanderum BK 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum BK 2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SfB A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber

U13 drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Fjordager IF A Logo Fjordager IF Fjordager IF
Næsby BK 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby BK 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Odense Boldklub - 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
SfB1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB3 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Årslev Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U13 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U14 drenge  | Herrer/Drenge

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM U14 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF - Pink A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF - Sort A Logo Dalum IF Dalum IF
Fodboldfabrikken/OptimerIT A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
HBK A Logo HB Køge HB Køge
KMD A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Morud 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Morud 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Morud
Næsby BK A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB ( grå) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB ( tyrkis ) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS Gul Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Hvid Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Rød Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SfB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SfB 2 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Team vest A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ikke en klub
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U15 drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM U15 B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Næsby Boldklub A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby Boldklub 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 2 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SB1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SB2 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
SB3 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Svigermors drøm A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Traepillerfyn.dk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U15 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Sanderum 1 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U17 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde G&IF A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Mr. Chest & Co Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Næsby 4 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub

U18 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet fredag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Forventes spillet søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allesø
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 2 A Logo Marienlyst Marienlyst
BM 3 B Logo Marienlyst Marienlyst
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nierne B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet OKS

Arrangør: Boldklubben Marienlyst
Sted: Marienlystcentret
Adresse: Windelsvej 138
Postnr: 5000
By: Odense
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 02-12-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter