Deltagere til Intersport Cup Albertslund 2019

Albertslund IF inviterer til fodboldstævne på et af Danmarks flotteste stadions, med masser af aktiviteter og boder med mad og drikke. Der er allerede tilmeldt flere skotske, tyske, hollandske og engelske hold.

U10 - piger 2009/10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FIX Piger20092010-Hold2 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
FixPiger0910 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
kirke hyllinge 1 C Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
kirke hyllinge 2 C Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Sengeløse Blå A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse

U10 A - 2009  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Greve Fodbold Logo Greve Fodbold Greve Fodbold

U10 B - 2009  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF Galacticos B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Brønshøj BK Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Greve Fodbold B B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Ledøje-Smørum Fodbold B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
SV Burlo C Logo SV Burlo 1949 eV SV Burlo 1949 eV

U10 C - 2009  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIFs stjerner C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Greve Lyn C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold

U11 A - 2008  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 B - 2008  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Albertslund IF 1 Logo Albertslund IF Albertslund IF
Avarta U 11 B B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Fix B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Sengeløse B Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
SV Burlo Logo SV Burlo 1949 eV SV Burlo 1949 eV

U11 C - 2008  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Albertslund IF 2 Logo Albertslund IF Albertslund IF
Avarta U 11C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Fix C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Greve fodbold C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve U11 - 3 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
kirke hyllinge B Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF

U11 Piger 2007/08  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
DreamTeam Logo Albertslund IF Albertslund IF
FIXPiger1112 C Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX

U12 A - 2007  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 B - 2007  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF rød B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Fremad Valby B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Gundsølille B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Hafslund IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hafslund IF
kirke hyllinge if B Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF

U12 C - 2007  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF hvid C Logo Albertslund IF Albertslund IF

U13 A - 2006  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Skovshoved IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U13 B - 2006  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF Rød B Logo Albertslund IF Albertslund IF
B1903 U13 2. B Logo B1903 B1903
Crawley Down Hammers B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Crawley Down Gatwick
Fremad Amager B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fremad Amager
KB 4 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SV Burlo Logo SV Burlo 1949 eV SV Burlo 1949 eV
Vanløse IF B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U13 C - 2006  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF Hvid C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Avarta C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Avarta
B1903 U13-3 C Logo B1903 B1903
BS 72 C Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Crawley Down Anvils C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Crawley Down Gatwick
SGIF - Sengeløse Drenge C Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U14 - piger 2005/06  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
C C Logo Albertslund IF Albertslund IF

U14 A - 2005  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 B - 2005  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1903 B Logo B1903 B1903
B93 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93
Fremad Amager U14B B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager

U15 A 2004  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Aif 1 A Logo Albertslund IF Albertslund IF
Boldklubben Frem A Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Brøndby A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Glostrup FK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
LSF - 1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Taastrup FC 1 A Logo Taastrup FC Taastrup FC

U15 B/C 2004  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Aif 2 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
LSF - 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Taastrup FC 2 B Logo Taastrup FC Taastrup FC

U5 (ABC) 2014  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF B Logo Albertslund IF Albertslund IF
AIF 2 Logo Albertslund IF Albertslund IF
Brøndby Logo Brøndby if Brøndby if
Hareskov 1 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov 2 B Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hundige Boldklub C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
Kastrup fighters C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

U6 (ABC) 2013  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
aif1 A Logo Albertslund IF Albertslund IF
aif2 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
aif3 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
BK Skjold 2 Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Greve blå 1 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve blå 2 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve blå 3 C Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hundige Boldklub C Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
kirke hyllinge if Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Måløv Boldklub U6 B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub U6 II B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U6 Piger 2013/14  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 (ABC) - 2012  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF for fuld skrue B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Avarta 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 2 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
De bedste fra AIF B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Greve Blå 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 3 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Hold Jacob L B Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Hold Jakob J B Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
Sundby 1 A Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby 2 B Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub
Sundby 3 C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U8 (ABC) - 2011  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Albertslund IF 1 A Logo Albertslund IF Albertslund IF
Albertslund IF 2 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
Albertslund IF 3 C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Avarta U 8 A A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta U 8 B B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Fix 1 A Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
Fix 2 B Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
kirke hyllinge if 1 A Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
kirke hyllinge if 2 C Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Lyngby Boldklub 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub 2 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Solrød A Logo Solrød FC Solrød FC
VSB1 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB2 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
Østerbro IF 1 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 2 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 3 Logo Østerbro IF Østerbro IF
Østerbro IF 4 Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9 A - 2010  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 3 A Logo Albertslund IF Albertslund IF
Allerød A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B1903 Sort A Logo B1903 B1903
BS72 A Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Holbæk A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk
Lyngby Boldklub 1 A Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Vallensbæk 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9 B - 2010  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF 2 B Logo Albertslund IF Albertslund IF
B1903 Rød B Logo B1903 B1903
BS72 B Logo Boldklubben Syd 1972 Boldklubben Syd 1972
Herstedøster IC B Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Holbæk B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Holbæk
Karlslunde IF B Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
Ledøje Smørum 1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby Boldklub 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U9 C - 2010  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIF C Logo Albertslund IF Albertslund IF
Allerød C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B1903 Blå C Logo B1903 B1903
B1903 Panda C Logo B1903 B1903
B82 - Hold 1 C Logo B82 Virum B82 Virum
B82 - Hold 2 C Logo B82 Virum B82 Virum
Herstedøster IC C Logo Herstedøster IC Herstedøster IC
kirke hyllinge C Logo Kirke Hyllinge IF Kirke Hyllinge IF
Ledøje Smørum 2 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Vallensbæk 3 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

Arrangør: Albertslund IF
Sted: Albertslund Stadion
Adresse: Skallerne 14
Postnr: 2620
By: Albertslund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2019>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 24-05-2019

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter