Deltagere til Fraugde Cup

Velkommen til Fraugde Cup 2018. Kom og deltag i et af Fyens mest populære julestævner første weekend i december. Kampprogram sendes ud ca. 4-7 dage før stævnet. Tilmeldingsfrist er 24. november 2018. Vi ses til en fantastisk weekend.

Dame senior  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub

U10  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2. december

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde 1 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 C Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
U10 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909

U10  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2. december

Holdnavn Niv Logo Klub

U11  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2. december

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB 1 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Fraugde U11 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U11  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2. december

Holdnavn Niv Logo Klub

U12  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub
BBB A Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 1 B Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Smølferne B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U12  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub
Otterup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Otterup

U13  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub
B B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK

U13  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
NK biler B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub

U14  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub
OB ( tyrkis ) A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Otterup B Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Team Odense B Logo Marienlyst Marienlyst

U15  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub

U15  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub
OB ( grå) B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Team Flæk B Logo Horsens FS Horsens FS
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U16  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub

U16  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag den 1. december

Holdnavn Niv Logo Klub
Fraugde 1 A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U8  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2. december

Holdnavn Niv Logo Klub

U8  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2. december

Holdnavn Niv Logo Klub

U9  | AB  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2. december

Holdnavn Niv Logo Klub
Gislev IF C Logo Gislev IF Gislev IF
S.K.F.I.F B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.K.F.I.F

U9  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag den 2. december

Holdnavn Niv Logo Klub
Korup/Ubberud C Logo Korup IF Korup IF

Arrangør: Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Sted: Fraugde Hallen
Adresse: Stat-Ene-Vej 22T
Postnr: 5220
By: Odense SØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 24-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter