Deltagere til Bramdrupdam Cup 2019 Udendørs

Så er vi klar igen !! Udendørsstævne i Bramdrupdam, som afvikles med godt vejr, og i strålende humør ! Vi oplever stor opbakning fra deltagende hold, så meld til asap ;o)

U10 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF A A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalum Sort Logo Dalum IF Dalum IF
De kongeblå A Logo Løsning if Løsning if
EIS Thunder A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg International School
Erritsø GIF 3 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia KFUM Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U10 Drenge A+  | A+  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum Rød Logo Dalum IF Dalum IF
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Vinding A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U10 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl U10B B Logo Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold
Ebberup IF B Logo Ebberup IF Ebberup IF
Erritsø GIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Nbsif B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Vonsild FK B Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
ØB B Logo Østre Boldklub Østre Boldklub

U10 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl U10C C Logo Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold
BGIF C1 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF C2 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalum Lions Logo Dalum IF Dalum IF
De Kongeblå C Logo Løsning if Løsning if
Erritsø GIF 1 C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Fredericia ff C Logo Fredericia forenede Fodboldklubber Fredericia forenede Fodboldklubber
Herning Fremad C Logo Herning Fremad Herning Fremad
Vejle fc C Logo Vejle fc Vejle fc
Vinding C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U10 Piger A/B  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 Piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC B Logo Assens FC Assens FC
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Brande IF B Logo Brande IF Brande IF
Dalby GF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dalby GF
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
HFK 1 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
TRIF B Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
Vonsild FK Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 Logo Vonsild Fodbold Klub Vonsild Fodbold Klub

U11 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 1 A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Kolding Nord A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gauerslund if 1 A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Korup-Ubberud 1 A Logo Ubberud IF Ubberud IF
NBSIF A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest B/KIF (1) A Logo Seest Boldklub Seest Boldklub

U11 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Lunderskov Boldklub B Logo Lunderskov Boldklub Lunderskov Boldklub
OB B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Vejle Boldklub B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U11 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Kolding Nord C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Gauerslund if 2 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Korup-Ubberud 2 C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Løjt 2 Logo Løjt IF Løjt IF
Seest B/KIF (2) C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Vejle Boldklub C C Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U11 Piger A/B  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF Pigerne A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HTS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet HTS

U11 Piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
FC kolding nord B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM

U12 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Kolding Boldklub C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub

U12 Piger A/B  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U12 Piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Mix  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF 1 Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Logo Bredballe if Bredballe if
Dalby GF 1 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
KB1 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
MG & BK 1 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG & BK 2 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG & BK 3 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
NBSIF1 Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF3 Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest Boldklub Gul B Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Skibet if B Logo Skibet if Skibet if

U7 Mix  | Mixede

27 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Amui 1 Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Amui 2 Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
BGIF Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF Pigerne Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby 1 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 4 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Daugård IF B Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Gedved United C Logo Gedved IF Gedved IF
Gedved United 2 C Logo Gedved IF Gedved IF
Harte 1 Logo Harte G&IF Harte G&IF
Harte 2 Logo Harte G&IF Harte G&IF
Harte 3 Logo Harte G&IF Harte G&IF
Hfk 2 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hfk 3 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hfk1 Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hover 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hover 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hover 3 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
KIF BLÅ Logo Kolding IF Kolding IF
KIF HVID Logo Kolding IF Kolding IF
KIF MESSI Logo Kolding IF Kolding IF
Seest 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest U7 B Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Ødis C ødis if Logo ukendt af Staevner.dk ødis if

U8 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF U8 A A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Efb 1 A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
MG&BK A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK

U8 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF U8 B1 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF U8 B2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF
Bredballe IF U8 B B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF U8 B 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby’ drenge Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HFK 3 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
MG&BK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
NBSIF1 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest 1B B Logo Seest Boldklub Seest Boldklub

U8 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Ammitsbøl Fodbold C Logo Ammitsbøl Fodbold Ammitsbøl Fodbold
Askov C Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Bredballe IF C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalby GF2 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Erritsø GIF C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Gauerslund IF 1 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 C Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Harte C Logo Harte G&IF Harte G&IF
Hedensted IF 2 C Logo Hedensted IF Hedensted IF
HFK 4 C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
NBSIF2 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub

U8 Piger A/B  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U8 Piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag 2. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 1 C Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF 2 C Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening Dalby Gymnastik & Idrætsforening
De små divaer B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Rif B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rødding if

U9 Drenge A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 1 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
EFB A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
EUI Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
FC1 A Logo FC Horsens FC Horsens
Heider SV A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Heider SV
KB 1 A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Vinding SF 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF

U9 Drenge B  | B  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 3 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF U8 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
EFB B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
Erritsø B drenge B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Esbjerg Fb 2 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
FC2 B Logo FC Horsens FC Horsens
KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding IF B Logo Kolding IF Kolding IF
Lund if B Logo Lund IF Lund IF
NBSIF B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Nr. Bjært/Strandhuse B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
PSV Neumünster B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PSV Neumünster
Starup B Logo Starup UIF Starup UIF
TSIF 1 B Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF
Vinding SF 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF

U9 Drenge C  | C  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF 2 C Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby GF C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
De Kongeblå 2 C Logo Løsning IF Løsning IF
Erritsø C drenge C Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FC3 C Logo FC Horsens FC Horsens
Gedved United C Logo Gedved IF Gedved IF
KB 3 C Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding IF C Logo Kolding IF Kolding IF
NB/SIF 3 C Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Seest Boldklub Gul C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest Boldklub Sort C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
TSIF 1 C Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 C Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF
Vamdrup 2 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vamdrup hold1 C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
VSF C Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U9 Piger A/B  | AB  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 Piger B/C  | BC  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 1. Juni

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bgif 2 B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Brande IF B Logo Brande IF Brande IF
ØSVN-IF B Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

Arrangør: Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Sted: Bramdrupdam sports - & mødecenter
Adresse: Bramdrupskovvej 110
Postnr: 6000
By: Kolding
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2019>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 10-05-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter