Deltagere til Dalum IF Nordea Cup 2019

I samarbejde med Nordea inviterer Dalum IFs årgang 2010 til stævne for alle U9-spillere. Niveaudeling i hhv. A, B og C-rækker. Efter indledende runde er der slutspil, så alle hold får kampe mod andre hold på cirka samme niveau.

U9A  | A  | Mixede

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12.00-16.30

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B1913 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1913
BM 1 A Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
EFB A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
EUI A Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
FC1 A Logo FC Horsens FC Horsens
Greves U10 Tøser Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Greve
Marslev 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marslev GIF
Nierne-1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Næsbjerg A Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Næsby Logo næsby boldklub næsby boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Real Boys A Logo Borbjerg GU Borbjerg GU
Sanderum 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub U8 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub

U9B  | B  | Mixede

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 12.00-17.00

Holdnavn Niv Logo Klub
“De Blå fra Long Island” B Logo Rudkøbing Boldklub Rudkøbing Boldklub
BM 2 B Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 4 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 7 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum u8 Logo Dalum IF Dalum IF
EFB 1 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
FC2 B Logo FC Horsens FC Horsens
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
MG&BK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
S.K.F.I.F B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet S.K.F.I.F
SFB B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
TPI B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI U8 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI U8 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Vinding SF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Vinding SF

U9C  | C  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 8.30-12.30

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
B67 Odense 1 C Logo b.67 b.67
B67 Odense 2 C Logo b.67 b.67
BM C Logo Marienlyst Marienlyst
Dalum IF 5 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 6 C Logo Dalum IF Dalum IF
FC3 C Logo FC Horsens FC Horsens
HPTI 1 C Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Marslev 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Marslev GIF
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Nierne C Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Næsby Logo næsby boldklub næsby boldklub
OKS 3 C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 2 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI U8 B C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

Arrangør: Dalum IF
Sted: FKS Hallen
Adresse: Tranehøjen 5
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2019>
mationtofr
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 01-03-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter