Deltagere til KB Cup 2019

KB Cup: Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen, at byde velkommen til niveau opdelt indendørsstævne for klubhold. Der er pokaler til nummer 1-2-3. Medaljer til alle i U7-U8. Stævneleder Mads Bak mobil 40865129

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
KB 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 3 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Korup Ubberud B Logo Ubberud IF Ubberud IF
Korup Ubberud C Logo Ubberud IF Ubberud IF
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Odense KFUM 1 B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
Odense KFUM 2 C Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense

U 13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U 7 drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby 1 B Logo Dalby IF Dalby IF
Dalby 2 B Logo Dalby IF Dalby IF
Kerteminde 1. C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
SFB B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Aarup BK B Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

U 8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
allesø C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet allesø
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
Fredericia KFUM 1 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 1 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 2 B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 3 C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 3 C Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
Kerteminde 1 B Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde 2 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde 3 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Munkebo C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
KB 1 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U11 Drenge  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby IF C Logo Dalby IF Dalby IF
fc storebælt C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
fc storebælt B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
KB 1 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo 1 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Otterup C Logo Otterup B&IK Otterup B&IK
Skårup IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SKÅRUP IF
Tårup C Logo Tårup IF Tårup IF

U12 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BM Boyz A Logo Marienlyst Marienlyst
KB UNITED 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB UNITED 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Nr. Lyn 1 C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyn 2 C Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Odense KFUM B Logo KFUMs Fodboldklub Odense KFUMs Fodboldklub Odense
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Spark den i mål! C Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub

U12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
KB C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Årslev 1 A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 3 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U13 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby B Logo Dalby IF Dalby IF
Filips fodbold fiduser B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Fjordager IF 1 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF 2 B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Kerteminde B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KR70 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet KR70
Lars’ Liverpool lækkerier B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
NK biler Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U14 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby C Logo Dalby IF Dalby IF
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Fjordager IF B Logo Fjordager IF Fjordager IF
KB B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Munkebo B Logo Munkebo Boldklub Munkebo Boldklub
Team Odense B Logo Marienlyst Marienlyst

U15 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
KMD1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD3 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD4 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub

U8 Drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Holluf Pile 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Holluf Pile 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Holluf Pile 3 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Kerteminde 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Næsby Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS - B Team B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS - C Team C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Stenstrup IF C Logo Stenstrup IF Stenstrup IF
TPI A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI
Tved B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
Aarslev boldklub C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

Arrangør: Kerteminde Boldklub
Sted: Kerteminde hallerne
Adresse: Enggade 19
Postnr: 5300
By: Kerteminde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2019>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Frist: 20-01-2019

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter