Deltagere til Åbne Randers Mesterskaber 2019

Dronningborg Boldklub inviterer for 7. år i træk til et af Jyllands største ungdomsstævner i dagene 1. og 2. juni 2019. Store pokaler til alle. Fra U7 (5-mands) til U12 også stor pokal til det vindende hold i hver række. Præmier for over 250.000 kr.

U 10 (5 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 (5 mands) D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 (5 mands) D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub

U 10 (8 mands) D  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Skødstrup SF B1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF C1 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U 10 (8 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad 1 A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Skødstrup SF A1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U 11 (8 mands) D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng

U 11 (8 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng

U 11 (8 mands) D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Spentrup C Logo Spentrup IF Spentrup IF

U 12 (8 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub

U 12 (8 mands) D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Team Attack B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet

U 12 (8 mands) D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Randers Freja C Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja

U 5 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub

U 6 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
OIF U6 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF
U6 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
U6 C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub

U 7 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub

U 7 (5 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub

U 7 (5 mands) D  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
OIF U7 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel IF

U 8 (5 mands) D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
IFA 2 C Logo IF Alliancen IF Alliancen
Isenvad ISF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Isenvad Sport & fritid
Spentrup IF C Logo Spentrup IF Spentrup IF
Vorup FB 2 C Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub

U 8 (5 mands) D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF

U 8 (5 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
IFA 1 A Logo IF Alliancen IF Alliancen
Vorup FB1 A Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub

U 9 (5 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
DB Fodbold A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub

U 9 (5 mands) D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
DB Fodbold B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Randers Freja U9 B B Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Spentrup B Logo Spentrup IF Spentrup IF

U 9 (5 mands) D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
DB Fodbold C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Ommersyssel if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ommersyssel if
Randers Freja U9 C C Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Spentrup C Logo Spentrup IF Spentrup IF

Arrangør: Dronningborg Boldklub
Sted: Dronningborg Stadion
Adresse: Udbyhøjvej 191
Postnr: 8930
By: Randers NØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2019>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 01-05-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter