Deltagere til RANDERS BYGGER - Åbne Randers Mesterskaber 2019

Dronningborg Boldklub inviterer for 7. år i træk til et af Jyllands største ungdomsstævner i dagene 1. og 2. juni 2019. Store pokaler til alle. Fra U7 (5-mands) til U12 også stor pokal til det vindende hold i hver række. Præmier for over 250.000 kr.

U 10 (5 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
TRIF 3 A Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening

U 10 (5 mands) D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Sabro if 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sabro if
Sabro if 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sabro if

U 10 (5 mands) D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Dronningborg B 5 C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Lystrup C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
OKS C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
PFU05-U10 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PFU05
TRIF 2 C Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening

U 10 (8 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad 1 A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Overlund GF A Logo Overlund GF Overlund GF
Skødstrup SF A1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U 10 (8 mands) D  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Dronningborg B C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Horsens FS B Logo Horsens FS Horsens FS
Lystrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Ommersyssel IF C Logo Ommersyssel IF Ommersyssel IF
Rosendal IK 1 B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal IK 2 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Skødstrup SF B1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF C1 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Spentrup IF C Logo Spentrup if Spentrup if
TRIF 1 B Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening

U 11 (8 mands) D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Db2 C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
HEI 3 C Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
KLG C Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Lystrup 1 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Mejrup GU C Logo Mejrup GU Mejrup GU
Skødstrup 3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
solbjerg 2 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
Spentrup C Logo Spentrup IF Spentrup IF

U 11 (8 mands) D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hornslet IF B Logo hornslet IF hornslet IF
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
HSK B Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
IF Lyseng B Logo IF Lyseng IF Lyseng
IF Lyseng 3 B Logo IF Lyseng IF Lyseng
Mejrup GU B Logo Mejrup GU Mejrup GU
Skødstrup 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
solbjerg 1 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold

U 11 (8 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Db1 A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng A Logo IF Lyseng IF Lyseng
KLG A Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Mejrup GU A Logo Mejrup GU Mejrup GU
Skødstrup 1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U 12 (8 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Herning Fremad A Logo Herning Fremad Herning Fremad

U 12 (8 mands) D  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Randers Freja C Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja

U 12 (8 mands) D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
ASV B Logo ASV ASV
DB B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Herning fremad #2 B Logo Herning Fremad Herning Fremad
Skødstrup sf B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U 5 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
KB C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub

U 6 (3 mands)  | Mixede

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad 1 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
KB1 B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
KB2 C Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
Lystrup if 1 B Logo Lystrup if Lystrup if
Lystrup if 2 B Logo Lystrup if Lystrup if
OIF U6 C Logo Ommersyssel IF Ommersyssel IF
Skødstrup SF 1 Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 2 Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Team C.D Auto Logo Måbjerg IF Måbjerg IF
U6 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
U6 C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub

U 7 (3 mands)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
DB1 Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
DB2 Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
DB3 Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
KB 1908 Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
PFU05-U7 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet PFU05
TRIF 1 Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
TRIF 2 Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening

U 7 (5 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Hobro IK A Logo Hobro IK Hobro IK
IF Lyseng A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
SIK Resen A Logo Skive IK Skive IK
ØBG Buskelund A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U 7 (5 mands) D  | BC  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
DB1 Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
DB2 Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hatting / Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI3 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
IF Lyseng C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
KB 1908 B Logo Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub
OIF U7 C Logo Ommersyssel IF Ommersyssel IF
SIK Resen B Logo Skive IK Skive IK
TRIF 1 Logo Thorsager Rønde Idrætsforening Thorsager Rønde Idrætsforening
vorup fb C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet vorup FB

U 8 (5 mands) D  | C  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
DB 3 C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hatting Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Helsted Fremad 2 C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Hornbæk SF C Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
Hornbæk SF 2 C Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
Hornbæk SF 3 C Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
HSK C Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
IFA 2 C Logo IF Alliancen IF Alliancen
Isenvad ISF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Isenvad Sport & fritid
Lystrup 3 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
NFB C C Logo Nørresundby Forenede Boldklubber Nørresundby Forenede Boldklubber
Oif C Logo IF Fjorden IF Fjorden
SMIFF U8 C Logo SMIFF SMIFF
Solbjerg If - 1 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Solbjerg IF
Spentrup IF C Logo Spentrup IF Spentrup IF
SSF3 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF4 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Vorup FB 2 C Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
Østbirk IF C Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U 8 (5 mands) D  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
DB 2 B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hatting Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 2 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
NFB B B Logo Nørresundby Forenede Boldklubber Nørresundby Forenede Boldklubber
AaB (2) C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U 8 (5 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag, den 2. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
AGF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
DB 1 A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hadsten sk A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Hatting Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad 1 A Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
IFA 1 A Logo IF Alliancen IF Alliancen
Ikast FC A Logo Ikast FC Ikast FC
Lystrup 1 A Logo Lystrup IF Lystrup IF
SSF1 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF2 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Viby IF A Logo Viby IF Viby IF
Vorup FB1 A Logo Vorup Frederiksberg Boldklub Vorup Frederiksberg Boldklub
AaB (1) A Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub

U 9 (5 mands) D  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
DB Fodbold A Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hobro IK A Logo Hobro IK Hobro IK
IF Lyseng A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Lystrup IF 1 A Logo Lystrup IF Lystrup IF
Skødstrup SF A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
VFF 1 A Logo Viborg FF Viborg FF

U 9 (5 mands) D  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Brabrand IF B Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
DB Fodbold B Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
Hatting / Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting / Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hobro IK B Logo Hobro IK Hobro IK
IF Lyseng B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Randers Freja U9 B B Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Romalt IF B Logo Romalt IF Romalt IF
Skødstrup SF B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Spentrup B Logo Spentrup IF Spentrup IF

U 9 (5 mands) D  | C  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag, den 1. juni 2019

Holdnavn Niv Logo Klub
Brabrand IF C Logo Brabrand IF Fodbold Brabrand IF Fodbold
DB Fodbold C Logo Dronningborg Boldklub Dronningborg Boldklub
IF Lyseng C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lyseng
Lystrup IF 2 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup IF 3 C Logo Lystrup IF Lystrup IF
Ommersyssel if C Logo Ommersyssel if Ommersyssel if
Randers Freja U9 C C Logo Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja
Romalt IF 1 C Logo Romalt IF Romalt IF
Romalt IF 2 C Logo Romalt IF Romalt IF
Rosendal IK 1 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Rosendal IK 2 C Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Skødstrup SF C1 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF C2 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Spentrup C Logo Spentrup IF Spentrup IF
VFF C Logo Viborg FF Viborg FF

Arrangør: Dronningborg Boldklub
Sted: Dronningborg Stadion
Adresse: Udbyhøjvej 191
Postnr: 8930
By: Randers NØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2019>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 08-05-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter