Deltagere til Sanderum Årgang ‘11 Cup - 2019

Stævnet er et af Europas største og Danmarks største stævne alene for årgang 2011, med hele 96 hold. Medaljer til alle deltagere. Pengepræmier til vinderholdene i alle 4 rækker. Vinderne får en stor pokal til klubbens eje samt en personlig pokal.

U8 A/B  | AB  | Mixede

37 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø B Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
ASKOV Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
BBB 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBB
Bov IF A Logo Bov IF Bov IF
Bumbas A Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 B Logo Dalum IF Dalum IF
De Blå Drenge A Logo Bredballe IF Bredballe IF
EFB 1 A Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
EFB 2 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
EFB 3 B Logo Esbjerg Fb Esbjerg Fb
FC Horsens 1 Logo Fc Horsens Fc Horsens
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Kerteminde 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst 1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
MG&BK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
Nr. Lyndelse/Søby B Logo Nr. Lyndelse - Søby FC Nr. Lyndelse - Søby FC
Næsby Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 3 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS - A-team A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS - B Team B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
RB-1 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB-2 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Sanderum Boldklub 1 A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 B Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Starup UIF A Logo Starup UIF Starup UIF
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 4 B Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Tved BK B Logo Tved Boldklub Tved Boldklub
U/7 B Logo Dalum IF Dalum IF
U8 Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK

U8 C/D  | CD  | Mixede

21 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allesø C Logo Allesø Gymnastik Forening Allesø Gymnastik Forening
BBB 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BBB
Brumbas C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
Dalum 4 C Logo Dalum IF Dalum IF
De Blå Drenge 2 C Logo Bredballe IF Bredballe IF
FC Horsens 2 C Logo Fc Horsens Fc Horsens
Kerteminde 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Marienlyst 2 C Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
MG&BK 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MG&BK
Næsby 2 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OB 2 C Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS - C Team C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
RB-3 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rolfsted C Logo Rolfsted Idrætsforening Rolfsted Idrætsforening
Sanderum Boldklub 3 C Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
TPI 3 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 5 C Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
ØB C Logo Østre Boldklub Østre Boldklub
Årslev C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Aarup BK 1 C Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub
Aarup BK 2 C Logo Aarup Boldklub Aarup Boldklub

Arrangør: Sanderum Boldklub
Sted: Sanderum Boldklubs anlæg
Adresse: Holkebjergvej 45
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2019>
mationtofr
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 25-04-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter