Deltagere til Kerteminde Cup 2019

For 15. gang afholder Kerteminde Boldklub traditionen tro udendørs fodboldstævne på Kerteminde Stadion den 28 juni - 30 juni 2018. Kære træner/leder Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen af, at byde velkommen til fodboldstævne i Kerteminde.

U 10 Drenge  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov 5 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Dragør A Logo Dragør BoldKlub Dragør BoldKlub
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Harboøre IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup GI 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
KB 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 3 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
SGIF U10 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Særslev Drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Særslev boldklub

U 10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC A Logo Assens FC Assens FC
Assens FC C Logo Assens FC Assens FC
Kerteminde C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
SGIF U10 Piger Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U 11 Drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov 8 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
BK Friheden hold 1 A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 2 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 3 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Dragør Boldklub A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
KB 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
SGIF U11 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Thyborøn C Logo Thyborøn IF Thyborøn IF

U 11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub

U 12 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Harboøre/Thyborøn IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
KB UNITED B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
SGIF U12 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Tusserne B Logo Tuse IF Tuse IF
Verninge B Logo Verninge IF Verninge IF

U 12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Harboøre/Thyborøn IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Måløv Boldklub A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Tusserne B Logo Tuse IF Tuse IF

U 13 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AFC B Logo Assens FC Assens FC
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Havdrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
KB/KR70/Dalby 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB/KR70/Dalby 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
SGIF U13 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Tusserne B Logo Tuse IF Tuse IF

U 13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
KB U13Piger A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Særslev piger B Logo Særslev BK Særslev BK

U 14 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum UI C Logo Engum UI Engum UI
Harboøre/Thyborøn IF Logo Harboøre IF Harboøre IF
KMD A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KMD 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
SGIF U14 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U 14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
SGIF U14 Piger Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U 7 MIX  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Harboøre IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Måløv 1 Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Måløv 2 Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
SGIF U7 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Særslev U7 C Logo Særslev BK Særslev BK

U 8 Drenge  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden Hold 1 A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 2 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Havdrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
Havdrup B C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
Kerteminde 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv 1 B Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Måløv 2 C Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
SGIF U8 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Thyborøn junior C Logo Thyborøn IF Thyborøn IF

U 8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 Drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BK Friheden hold 1 A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 2 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Egebjerg Fodbold 1 B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold 2 C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
GVI MAN CITY A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI REAL B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Harboøre IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Kerteminde 3 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde Boldklub 1 B Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde Boldklub 2 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
SGIF U9 Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U 9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Harboøre IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF

U10 Dr. 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Kerteminde Boldklub
Sted: Kerteminde Stadion
Adresse: Enggade 19
Postnr: 5300
By: Kerteminde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2019>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 17-05-2019

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter