Deltagere til Kerteminde Cup 2019

For 15. gang afholder Kerteminde Boldklub traditionen tro udendørs fodboldstævne på Kerteminde Stadion den 28 juni - 30 juni 2018. Kære træner/leder Kerteminde Boldklub har hermed fornøjelsen af, at byde velkommen til fodboldstævne i Kerteminde.

U 10 Drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov 5 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
Dragør C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Esbjerg IF 92 U10 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg IF 92
Harboøre IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Havdrup GI 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
høng C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet høng
KB 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
SGIF U10 C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Sub C Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev
Sub C Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev
Særslev Drenge C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Særslev boldklub

U 10 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC C Logo Assens FC Assens FC
Kerteminde C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
SGIF U10 Piger C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Tusserne Logo Tuse IF Tuse IF

U 11 Drenge  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjæverskov 8 C Logo IF Frem Bjæverskov IF Frem Bjæverskov
BK Friheden hold 1 A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 2 B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 3 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Dragør C Logo Dragør BoldKlub Dragør BoldKlub
Dragør Boldklub A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Engum UI B Logo Engum UI Engum UI
FIF B Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
Fjordager B Logo Fjordager IF Fjordager IF
Gundsø United C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
HG B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG C Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
KB 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Korup Ubberud Ungdom B Logo Korup IF Korup IF
Måløv Boldklub A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Thyborøn C Logo Thyborøn IF Thyborøn IF
Ålholm B Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm B Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm C Logo Ålholm If Ålholm If

U 11 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens FC A Logo Assens FC Assens FC
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
Hillerød pigerne 2017 C Logo Ålholm If Ålholm If
Kerteminde Boldklub C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KHI C Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Skælskør U11 B Logo Skælskær B&I Skælskær B&I
Tusserne B Logo Tuse IF Tuse IF

U 12 Drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør Boldklub 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør Boldklub 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FIF B Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 1 og GVI 2 B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Harboøre/Thyborøn IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
KB UNITED B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Ryslinge boldklub C Logo Ryslinge Boldklub Ryslinge Boldklub
Rønnede IF C Logo Rønnede IF Rønnede IF
Rørby - Hvidebæk C Logo Rørby/Værslev IF Rørby/Værslev IF
SGIF U12 C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Verninge IF B Logo Verninge IF Verninge IF
Ålholm C Logo Ålholm If Ålholm If
Årslev 1 B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U 12 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Egebjerg Fodbold C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Harboøre/Thyborøn IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
KHI B Logo Kirke Helsinge Idrætsforening Kirke Helsinge Idrætsforening
Måløv Boldklub A Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Skælskør U12 C Logo Skælskær B&I Skælskær B&I
Tusserne B Logo Tuse IF Tuse IF
Ålholm B Logo Ålholm If Ålholm If
Årslev A Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U 13 Drenge  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AFC B Logo Assens FC Assens FC
BK Friheden B Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Egebjerg fodbold C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FIF1 C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
FIF2 C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
Havdrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
KB/KR70/Dalby 1 B Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB/KR70/Dalby 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Rønnede IF C Logo Rønnede IF Rønnede IF
Rørby/Værslev-Hvidebæk IF B Logo Rørby/Værslev IF Rørby/Værslev IF
Tusserne B Logo Tuse IF Tuse IF
Ålholm B Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm C Logo Ålholm If Ålholm If

U 13 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FBI´S SEJE PIGER A Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Havdrup C Logo Havdrup GI Havdrup GI
KB U13Piger A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Næsby BK C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Særslev piger B Logo Særslev BK Særslev BK

U 14 Drenge  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Engum UI C Logo Engum UI Engum UI
FIF Hillerød C Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
Harboøre/Thyborøn IF Logo Harboøre IF Harboøre IF
J.A AUTO B Logo B1903 B1903
NØFF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
SGIF U14 B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U 14 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 7 MIX  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
G77 drengene C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet G77
Harboøre IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
KB1 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
KB2 Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv 1 Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Måløv 2 Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Måløv pigerne Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Særslev U7 C Logo Særslev BK Særslev BK

U 8 Drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden Hold 1 A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 2 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Havdrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Havdrup
IF 92 fodbold U8 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF 92
Kerteminde 1 A Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 C Logo Kerteminde Boldklub Kerteminde Boldklub
Måløv 1 B Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Måløv 2 C Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
SGIF U8 C Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Thyborøn junior C Logo Thyborøn IF Thyborøn IF
Verninge IF C Logo Verninge IF Verninge IF
Ålholm B Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm C Logo Ålholm If Ålholm If

U 8 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U 9 Drenge  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød Blå A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BK Friheden hold 1 A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Friheden Hold 2 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Egebjerg Fodbold 1 B Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Egebjerg Fodbold 2 C Logo Egebjerg Fodbold Egebjerg Fodbold
Esbjerg IF 92 U9-1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg IF 92
Esbjerg IF 92 U9-2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Esbjerg IF 92
FIF B Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
G77 drengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet G77
GVI MAN CITY A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI REAL B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Harboøre IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
høng1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet høng
høng2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet høng
Kerteminde 3 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde Boldklub 1 B Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Kerteminde Boldklub 2 C Logo kerteminde boldklub kerteminde boldklub
Måløv Boldklub B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
Måløv Boldklub C Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
SGIF U9 B Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Ålholm 1 C Logo Ålholm If Ålholm If
Ålholm 2 C Logo Ålholm If Ålholm If

U 9 Piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Harboøre IF C Logo Harboøre IF Harboøre IF
Korup Ubberud Ungdom Logo Korup IF Korup IF

U10 Dr. 8 mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Kerteminde Boldklub
Sted: Kerteminde Stadion
Adresse: Enggade 19
Postnr: 5300
By: Kerteminde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2019>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 17-05-2019

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter