Deltagere til Dall-Ferslev IF's Spar Nord Cup 2019

DFI Spar Nord Cup er et stævne for drengehold og pigehold til og med U10 (3- og 5-mands). Efter de indledende runder går alle hold videre i hhv. A, B og C finalepuljer. Der er pokal til vinderen i puljerne. Medaljer til alle spillere.

U10 drenge  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BMK C Logo BMK 90 BMK 90
Gug1 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
KB81 C Logo KB 81 Aalborg KB 81 Aalborg
NFB1 B Logo Nørresundby Forenede Boldklubber Nørresundby Forenede Boldklubber
NFB2 B Logo Nørresundby Forenede Boldklubber Nørresundby Forenede Boldklubber
SGIF 1 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Skalborg 1 A Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skalborg 2 C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Vodskov U-10 C Logo Vodskov if Vodskov if
VUGH 1 B Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
VUGH 2 C Logo Gandrup Sportsklub Gandrup Sportsklub
Aalborg Chang 10 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang

U10 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Dall-Ferslev IF 1 C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Gug B 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug B 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug B 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug B 4 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Jarl-Arden - U6 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Nøragers talenter Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager/Rørbæk If
Sulsted IF B Logo Sulsted IF Sulsted IF
Sulsted IF C Logo Sulsted IF Sulsted IF
TSV Vestbjerg C Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
TSV Vestbjerg 2 B Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
AAIF 1 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 2 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 3 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aalborg Freja drenge u6 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja drenge u6 2 C Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U7 drenge  | Herrer/Drenge

32 bekræftede tilmeldinger,  8 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
BI 1 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
BI 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Freja 1 B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Freja 2 B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Freja 3 B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Gug 1 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 2 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 3 Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug 4 Logo Gug boldklub Gug boldklub
Helsted Fremad 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Helsted Fremad
Helsted Fremad C C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Helsted Fremad
Jetsmark Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
OIF U7 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fjorden if
OIF U7 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fjorden if
SIV Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIV
Siv 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIV
Skalborg1 B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Skalborg2 A Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
Ssb 1 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Ssb 2 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
SVIF Sulsted Logo Sulsted IF Sulsted IF
TSV1 Vestbjerg Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
TSV2 Vestbjerg Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
Vodskov u-7 C Logo Vodskov IF Vodskov IF
Øster Han Herred 1 C Logo Brovst IF Brovst IF
Øster Han Herred 2 C Logo Brovst IF Brovst IF
Øster Han Herred 3 C Logo Brovst IF Brovst IF
AAIF 1 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 2 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 3 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 4 B Logo Aabybro IF Aabybro IF
AAIF 5 B Logo Aabybro IF Aabybro IF

U8 drenge  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB (Aros Boldklub) A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
DFI drenge u8 C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Farsø Ullits IK C Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Hjallerup Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hobro IK Logo Hobro ik Hobro ik
Hobro IK årgang 12 C Logo Hobro IK Hobro IK
IF Jarl Arden 1 A Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 C Logo IF Jarl Arden IF Jarl Arden
Jetsmark 1 Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
Jetsmark 2 Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
RKG 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
RKG 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG Klarup
SIV Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet SIV
Team Happy Auto Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nørager IF
TSV B Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
AaB (1) A Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
AaB (2) C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg Freja 1 C Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U8 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
RKG C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
AaB U8 piger B Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg Freja U8 piger B Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U9 drenge  | Herrer/Drenge

31 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
DFI drenge u9 C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
Farsø 1 B Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 2 C Logo Farsø-Ullits Idrætsklub Farsø-Ullits Idrætsklub
fursund if C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet fursund if
Gug1 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug2 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Gug3 B Logo Gug Boldklub Gug Boldklub
Helsted Fremad IF B Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
HI 1 Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
HI 2 Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
HI 3 Logo Hjørring Idrætsforening Hjørring Idrætsforening
Hobro IK 1 A Logo Hobro IK Hobro IK
Hobro IK 2 B Logo Hobro IK Hobro IK
Jetsmark Logo Jetsmark IF Jetsmark IF
LKB Gistrup C Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Ommersyssel if C Logo Ommersyssel if Ommersyssel if
SGIF 1 B Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 C Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold Svenstrup/Godthåb Fodbold
Skalborg1 B Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
TSV Tylstrup/Sulsted 1 B Logo Sulsted IF Sulsted IF
TSV Tylstrup+Sulsted 2 C Logo Sulsted IF Sulsted IF
TSV Vestbjerg 1 B Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
TSV Vestbjerg 2 C Logo Vestbjerg IF Vestbjerg IF
AaB 1 A Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
AaB 2 C Logo Aalborg Boldspilklub Aalborg Boldspilklub
Aalborg Chang 1 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg Chang 2 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg Chang 3 Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
AALBORG FREJA 1 Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja
AALBORG FREJA 2 Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U9 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev Piger 1 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev Piger 2 Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
DFI piger C Logo Dall-Ferslev Idrætsforening Dall-Ferslev Idrætsforening
LKB 1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB 2 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
RKG C Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
TSV Sulsted C Logo Sulsted IF Sulsted IF
U9 ssk C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub
VUGH C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Flere klubber - samarbejde

Arrangør: Dall-Ferslev Idrætsforening
Sted: Dall-Ferslev Stadion
Adresse: Klokkevej 49
Postnr: 9230
By: Svenstrup J
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<april 2019>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Frist: 12-04-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter