Deltagere til Orient Cup 2019

Orient Cup 2019 Orient afholder Orient Cup i Rødovre KBH Medaljer,Gratis popcorn & flødeboller til alle deltager U5 til U10 drenge og pige´rækker Min 4kampe til hver.

U10 piger Årg 2010  | Kvinder/Piger

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerødderne1 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerødderne2 C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BSF 1 B Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Frederiksværk's Friske Piger C Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
Greve B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Kastrup Boldklub B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
LSF1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Orient pigerne B Logo Orient GIF Orient GIF
Orient pigerne B Logo Orient GIF Orient GIF
Roskilde Pigefodbold B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Roskilde Pigefodbold 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Roskilde Pigefodbold
Sengeløse B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sengeløse

U10A årg 2010  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Agurkerne A Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Fremad Amager A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Jægersborg A Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub

U10B årg 2010  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Bananerne B Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
Cameroun B Logo Nørrebro United Nørrebro United
FC holte blå B Logo FC Holte FC Holte
FC Holte Hvid B Logo FC Holte FC Holte
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
LSF1 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orient hvid B Logo Orient GIF Orient GIF

U10C årg 2010  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
B73 Citronerne C Logo Boldklubben 1973 Herlev Boldklubben 1973 Herlev
B93 Blå/Hvid 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Holte Rød C Logo FC Holte FC Holte
Fremad Amager 3 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 4 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Jægersborg C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
LSF2 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF3 C Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Orientpigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient

U5 Årg 2015  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 Årg 2014  | %  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Orient 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Rb 1906 1 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U7 piger Årg 13/14  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
De seje piger C Logo IF Bytoften IF Bytoften
Orient U7P C Logo Orient GIF Orient GIF

U7 Årg 2013  | %  | Mixede

19 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AFK1 C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
AFK2 C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
AFK3 C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BK Skjold 1 Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Måløv Boldklub U7 Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
NIF 1 Logo Næstved IF Næstved IF
NIF 2 C Logo Næstved IF Næstved IF
Orient U7 1 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient U7 2 Logo Orient GIF Orient GIF
Orient U7 3 Logo Orient GIF Orient GIF
Piraterne Logo Stenløse BK Stenløse BK
Rb1906 1 C Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rebækkerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Rebæk IF
Rosenhøj Blå A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj Grøn A Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rødderne Logo Stenløse BK Stenløse BK
Skjold 3 Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Vikingerne Logo Stenløse BK Stenløse BK

U8/9 piger Årg 11-12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby IF Logo Brøndby IF Brøndby IF
De seje piger C Logo IF Bytoften IF Bytoften
FC Bella B Logo FC Bella FC Bella
Frederiksværk Fodbold Klub C Logo Frederiksværk Fodbold Klub Frederiksværk Fodbold Klub
Orientpigerne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient

U8A Årg 2012  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Farum
Fix 1 A Logo boldklubben fix boldklubben fix
Orient U8 - Hold 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Orient
RB 1906 Hvid A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U8B Årg 2012  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 2 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
BSV af 2016 B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FHF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng-Hedehusene Fodbold
fix 2 B Logo boldklubben fix boldklubben fix
RB 1906 Blå B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Rosenhøj 1 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK
Rosenhøj 3 B Logo Rosenhøj BK Rosenhøj BK

U8C Årg 2012  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Blå/Hvid 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FC Holte 1 C Logo FC Holte FC Holte
FC Holte 2 C Logo FC Holte FC Holte
FC Holte 3 C Logo FC Holte FC Holte
FHF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fløng-Hedehusene Fodbold
fix 3 C Logo boldklubben fix boldklubben fix
Orient U8 - Hold 2 C Logo Orient GIF Orient GIF
Tune C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Tune

U9A Årg 2011  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bk Friheden 1 A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Eagles Logo Solrød FC Solrød FC
Orient 1 A Logo Orient GIF Orient GIF

U9B Årg 2011  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Orient 2 B Logo Orient GIF Orient GIF
Tigers Logo Solrød FC Solrød FC

U9C Årg 2011  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Friheden 2 C Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
Greve U10 piger Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HTI C Logo Høje Taastrup Idrætsforening Høje Taastrup Idrætsforening
Orient 3 C Logo Orient GIF Orient GIF
Orient 4 C Logo Orient GIF Orient GIF
Pumaerne Logo Solrød FC Solrød FC

XXX  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Orient GIF
Sted: Islev Skole Orient Baner
Adresse: islevbrovej 44
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2019>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 30-08-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter