Deltagere til AB CUP 2019

Tilmeld holdet til ABs traditionsrige AB CUP afholdt mere end 28 år i træk. Stævnet spilles hen over weekenden 24.-26. maj på ABs anlæg i Bagsværd ved København.

Drenge U10A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag og Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB 1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B1908 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Himmelev-Veddelev BK 1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - A1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF

Drenge U10B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Himmelev-Veddelev BK 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 3 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - B1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF

Drenge U11A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag og Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ishøj IF Elite A Logo ISHØJ IF ISHØJ IF
KFUM BK Roskilde A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
U11-1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub

Drenge U11B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum BK-1 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub

Drenge U12A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag og Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB U12-1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B93 Elite A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Frem Hellebæk A Logo FREM Hellebæk Fodbold FREM Hellebæk Fodbold
Skovshoved IF A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

Drenge U12B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Frem Hellebæk B Logo FREM Hellebæk Fodbold FREM Hellebæk Fodbold

Drenge U7  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB2 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB3 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Lyngby 1 Logo lyngby boldklub lyngby boldklub
Lyngby 2 Logo lyngby boldklub lyngby boldklub
Lyngby 3 Logo lyngby boldklub lyngby boldklub
Lyngby 4 Logo lyngby boldklub lyngby boldklub

Drenge U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Herlev IF Logo Herlev IF Herlev IF
HIK 1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

Drenge U9A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB U9 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Topholdet A Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub

Drenge U9B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB U9 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Skovshoved Sort 2010 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Stjerneholdet C Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub

Mix U5/6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB2 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub

Piger U11/12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Guldpigerne A Logo Brøndby IF Brøndby IF

Piger U7/8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

Piger U9/10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården

Arrangør: Akademisk Boldklub
Sted: AB's baner
Adresse: Skovdiget 1
Postnr: 2880
By: Bagsværd
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2019>
mationtofr
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 22-04-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter