Deltagere til AB CUP 2019

Tilmeld holdet til ABs traditionsrige AB CUP afholdt mere end 28 år i træk. Stævnet spilles hen over weekenden 24.-26. maj på ABs anlæg i Bagsværd ved København.

Drenge U10A  | A  | Herrer/Drenge

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag og Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet LB07
AB 1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Allerød Fodbold Klub A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B1908 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
HG10 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HI A Logo Herlev IF Herlev IF
Himmelev-Veddelev BK 1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - A1 A Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
KB1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NFC A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Nykøbing
Snekkersten IF A A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Snekkersten IF
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Team Z A Logo Fc Rosengård Fc Rosengård

Drenge U10B  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Ab 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Boldklub
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Brønshøj Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
FC Holte B Logo FC Holte FC Holte
FC Holte2 B Logo FC Holte FC Holte
Gundsø United 1 B Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
HG1 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG2 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
HG3 B Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Himmelev-Veddelev BK 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 3 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Holbæk B&I - B1 B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF

Drenge U11A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag og Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 A A Logo B1903 B1903
GVI A Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ishøj IF Elite A Logo ISHØJ IF ISHØJ IF
KFUM BK Roskilde A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
U11-1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub

Drenge U11B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 B B Logo B1903 B1903
Farum BK-1 B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
FC Holte B Logo FC Holte FC Holte

Drenge U12A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Fredag og Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB U12-1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B93 Elite A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby IF A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Frem Hellebæk A Logo FREM Hellebæk Fodbold FREM Hellebæk Fodbold
Greve A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Skovshoved IF A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

Drenge U12B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB U12-2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Akedemisk Boldklub
Frem Hellebæk B Logo FREM Hellebæk Fodbold FREM Hellebæk Fodbold
Greve B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold

Drenge U7  | Herrer/Drenge

28 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB2 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB3 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Allerød FK 1 Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 3 Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 4 Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 5 Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Avarta 1 B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 2 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Avarta 3 Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
B1903 Hvid B Logo B1903 B1903
Bagsværd Boldklub 1 Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bagsværd Boldklub 2 Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bagsværd Boldklub 3 Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Bagsværd Boldklub 4 Logo Bagsværd Boldklub Bagsværd Boldklub
Greve Blå 1 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå 3 B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF1 A Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby 1 Logo lyngby boldklub lyngby boldklub
Lyngby 2 Logo lyngby boldklub lyngby boldklub
Lyngby 3 Logo lyngby boldklub lyngby boldklub
Lyngby 4 Logo lyngby boldklub lyngby boldklub
Måløv 1 Logo Måløv boldklub Måløv boldklub
Måløv 2 Logo Måløv boldklub Måløv boldklub

Drenge U8  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B82 C Logo B82 Virum B82 Virum
De blå fra HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Golazo Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Herlev IF Logo Herlev IF Herlev IF
HIK 1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB Ajax A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød Logo Solrød FC Solrød FC
VSB1 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB2 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB3 Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

Drenge U9A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB U9 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Allerød FK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BFC Lundegården A B Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
BSV A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Hareskov IF A Logo Hareskov IF Hareskov IF
Helsinge A Logo Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold
HVB A1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB A2 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KB U9 B Hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Topholdet A Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub

Drenge U9B  | B  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB U9 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Allerød FK 2 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B82 B Logo B82 Virum B82 Virum
BFC Lundegården B C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Glostrup B B Logo IF 32 Glostrup IF 32 Glostrup
Gundsø United 2 C Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Hareskov IF - løverne C Logo Hareskov IF Hareskov IF
Hareskov IF - panterne C Logo Hareskov IF Hareskov IF
KB D1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U9 B Blå Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skovshoved Sort 2010 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Stjerneholdet C Logo Gladsaxe-Hero Boldklub Gladsaxe-Hero Boldklub

Mix U5/6  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB1 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
AB2 Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub

Piger U11/12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Guldpigerne A Logo Brøndby IF Brøndby IF

Piger U7/8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

Piger U9/10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Lundegården C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården
Lundegården 2 C Logo Ballerup FC Lundegården Ballerup FC Lundegården

Arrangør: Akademisk Boldklub
Sted: AB's baner
Adresse: Skovdiget 1
Postnr: 2880
By: Bagsværd
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2019>
mationtofr
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 22-04-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter