Deltagere til MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby

MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby får ros for følgende: * Punktlighed * Fælles tidstagning * Sportsligt fokus/matchning * Gruppespil/slutspil * Pokaler til alle * Påsatte kampledere * Hold konkurrence med fine præmier

U10 A - årgang 2010  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Amager A Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Hvid A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Vallensbæk 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U10 B - årgang 2010  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Valby 1 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Grøn B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U10 C - årgang 2010  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Blå C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Fremad Amager 3 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 4 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Valby 2 Logo Fremad Valby Fremad Valby
Tårnby FF C Logo Tårnby FF Tårnby FF
Vallensbæk 3 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Østerbro IF 2 C Logo Østerbro IF Østerbro IF

U11 A - årgang 2009  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
BK Hekla 1 A Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
FC Nordsjælland A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
HIK-1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Himmelev-Veddelev BK 1 A Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Vallensbæk IF 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 B - årgang 2009  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby - Rød B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
BK Hekla 2 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Fremad Amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HIK-2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Himmelev-Veddelev BK 2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Lyngby Boldklub 2 B Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub
Vallensbæk IF 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11 C - årgang 2009  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby - Grøn C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Avarta Miljø C Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Fremad Amager C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Lyngby Boldklub 3 C Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Vallensbæk IF 3 C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U12 A - årgang 2008  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Amager Talent 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908
Amager Talent 2 A Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
B1903 A Logo b1903 b1903
FC Nordsjælland A Logo FC Nordsjælland FC Nordsjælland
FC Trelleborg A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Trelleborg
KFUM Roskilde BK A Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Malmö FF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Malmö FF
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Röd A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Skanör-Falsterbo IF

U12 B - årgang 2008  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1908 - 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1908 [Boldklubben 1908
Gul B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lunds BK
Ishøj IF B Logo ISHØJ IF ISHØJ IF

U12 C - årgang 2008  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 3 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1908-3 C Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
FC Trelleborg C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Trelleborg
Svart C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lunds BK
Vit C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lunds BK

U13 A - årgang 2007  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
A27 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABT Øens A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
B93 Hvid A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 A Logo Dalum IF Dalum IF
FA 2000 A Logo FA 2000 FA 2000
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LB07 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Limhamn Bunkeflo

U13 B - årgang 2007  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Ipnordic B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
ABT Unik Optik B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
Holbæk B Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Hold 2 B Logo FA 2000 FA 2000
KB Galacticos B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LB07 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet IF Limhamn Bunkeflo
Valby Boldklub B Logo Valby Boldklub Valby Boldklub

U13 C - årgang 2007  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT Bilhuset Elmer C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
ABT Shoot to Thrill C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet AB Tårnby
Brøndby IF - 4 C Logo Brøndby IF Brøndby IF
KB Vikingerne C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U6 - årgang 2014  | -  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
Hundige Boldklub 2 Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub

U7 - årgang 2013  | -  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag morgen

Holdnavn Niv Logo Klub
Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub Hundige Boldklub
KB - Frederiksbergs Flotte Fyre A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB - Hovedstadens Drenge A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB -KBHs Fightere B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U8 A - årgang 2012  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Allerød FK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BIF 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA 2000 1 A Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 2 A Logo FA 2000 FA 2000
Hellas 1 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HIK 1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Juventus A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Juventus
KBQ1-Hvid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U8 B - årgang 2012  | B  | Herrer/Drenge

11 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Allerød FK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
B1908 Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BIF 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA 2000 3 B Logo FA 2000 FA 2000
FA 2000 4 B Logo FA 2000 FA 2000
Hellas 1 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hellas 2 Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
KbQ1-blå B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U8 C - årgang 2012  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag morgen/formiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 3 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Allerød FK C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Allerød FK
BIF 3 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
BIF 4 C Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Dragør 3 C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub

U9 A - årgang 2011  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør 1 A Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub A Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub

U9 B - årgang 2011  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Dragør 2 B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Farum Boldklub B Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Nørrebro United B Logo Nørrebro United Nørrebro United
Værløse B Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub

U9 C - årgang 2011  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag for-/eftermiddag

Holdnavn Niv Logo Klub
Farum Boldklub C Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Fremad Amager 1 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 2 C Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Kastrup 3 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 4 C Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Nørrebro United C Logo Nørrebro United Nørrebro United
Værløse C Logo Værløse Boldklub Værløse Boldklub

Arrangør: Boldklubben AB Tårnby
Sted: AB Tårnby
Adresse: Gemmas Alle 41
Postnr: 2770
By: Kastrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2019>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 30-06-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter