Deltagere til SUNCHARTER Landsby-cup 2019

Vaarst_Fjellerad Boldklub afholder for 27. gang et af Nordjyllands største stævner for 3, 5, og 8-mands pige- og drengehold i alderen op til 13 år. Der er medaljer og is til ALLE spillere, samt 1.præmie til de vindende hold i årgangene U8 - U13.

U10  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG
LKB Gistrup U10 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB Gistrup U10 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
SSB u10 B Logo Storvorde Sejlflod Boldklub Storvorde Sejlflod Boldklub
Aabybro B Logo Aabybro IF Aabybro IF
Aalborg Freja C Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U10  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet RKG

U10  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
De kvikke piger C Logo St. Restrup IF St. Restrup IF

U11  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Chang 1 A Logo Aalborg Chang Aalborg Chang
Aalborg Freja U10 A Logo IF Aalborg Freja IF Aalborg Freja

U11  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Blenstrup IF C Logo Blenstrup IF Blenstrup IF
IF Lyseng 3 B Logo IF Lyseng IF Lyseng

U11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Helsted Fremad IF C Logo Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF
Skalborg - U10/11 C Logo Skalborg Sportsklub Skalborg Sportsklub

U12  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Aalborg KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 B Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Logo Aalborg KFUM Fodbold Aalborg KFUM Fodbold

U13  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U5  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U6  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hjallerup 1 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Hjallerup 2 Logo Hjallerup Idrætsforening Hjallerup Idrætsforening
Terndrup B Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U6  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U7  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB1 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup

U7  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
LKB2 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB3 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
LKB4 B Logo LKB-Gistrup LKB-Gistrup
Terndrup/Blenstrup 1 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
Terndrup/Blenstrup 2 C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Terndrup/Bælum C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U8  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Kongerslev IF C Logo Kongerslev IF Kongerslev IF
Terndrup IF C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U9  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Terndrup/Bælum C Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening

U9  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Brønderslev 1 A Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev 2 B Logo Brønderslev Idrætsforening Brønderslev Idrætsforening
RKG 1 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Terndrup A Logo Terndrup Idrætsforening Terndrup Idrætsforening
TSV Tylstrup Sulsted B Logo Sulsted IF Sulsted IF

Arrangør: Vaarst Fjellerad BK
Sted: Vaarst Stadion
Adresse: Vaarstvej 173
Postnr: 9260
By: Gistrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2019>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 09-06-2019

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter