Deltagere til ETU Forsikring Rødekro Cup 2019

Sæt kryds i kalenderen og tilmeld jer til ETU Forsikring Cup 2019, når Rødekro IF igen inviterer til stævne lørdag den 14. september. Igen i år forventes over 100 hold, og op mod 1000 spillere at deltage i et af efterårets største børnestævner i Jylland.

Ny række - Ret Navnet  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub

U10 drenge (2010)  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  2 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-16

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B1913
Dalby GF C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby GF B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dybbøl 1 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
EUI A Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
EUI B Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Lundtoft if C Logo Lundtoft if Lundtoft if
Rødekro IF 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Starup 1 B Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 2 C Logo Starup UIF Starup UIF
SUB 2 B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB 3 C Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
AaBK 1 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U10/11piger(2009/10)  | Kvinder/Piger

15 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-16

Holdnavn Niv Logo Klub
"Magic Ladies" B Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
B1913 U8/U9 Piger C Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
BNS C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Dybbøl Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dybbøl IU
Gråsten Boldklub B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hellevad IF C Logo Hellevad Idrætsforening Hellevad Idrætsforening
Løjt B Logo Løjt IF Løjt IF
Næsby 1 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 2 B Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Rødekro IF 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Skibet C Logo Skibet IF Skibet IF
VBIF piger Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VBIF
Vinding SF A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
AaBK 1 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U11 drenge (2009)  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-16

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalby GF Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
DGF Flensborg B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet DGF Flensborg
Dybbøl B Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ebberup IF A Logo Ebberup If Ebberup If
FC Tarp Oeversee Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Tarp Oeversee
Hammelev C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev
Hammelev 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev
HFK 1 A Logo Haderslev fodboldklub Haderslev fodboldklub
HFK 2 B Logo Haderslev fodboldklub Haderslev fodboldklub
Hovslund GF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hovslund GF
Hørup UI C Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Kolding IF U11 A Logo Kolding IF Kolding IF
Løjt 1 A Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt 2 C Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro IF 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Starup UIF Logo Starup UIF Starup UIF
SUB Inter B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Aabk A Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U12/13piger(2007/08)  | Kvinder/Piger

17 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-16

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF PIGERNE U12 A Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF PIGERNE U12 Rød/Gul Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalby Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dybbøl B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Dybbøl
GB/BUI B Logo Gråsten Boldklub Gråsten Boldklub
Hammelev SUF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hammelev
Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Korup/Ubberud ungdom A Logo Ubberud IF Ubberud IF
MUIF/TSF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet MUIF
Næsby 1 C Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Strib if B Logo Strib IF Strib IF
AaBK 1 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
Aarslev 80 års jubilæums hold B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub
Aaslev B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U12A drenge (2008)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-16

Holdnavn Niv Logo Klub
Hatting - Torsted A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SFB 1 A Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SUB Sønderborg A Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Tønder/Bredebro/Højer A Logo Tønder SF Tønder SF
VB A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
West-Eimsbuettel A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sportverein West-Eimsbüttel von 1923 e.V.

U12B drenge (2008)  | BC  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-16

Holdnavn Niv Logo Klub
Gesten If B Logo Gesten If Gesten If
Hellevad IF B Logo Hellevad Idrætsforening Hellevad Idrætsforening
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Løjt If B Logo Løjt IF Løjt IF
Midtals IF C Logo Midtals Idrætsforening Midtals Idrætsforening
Rødekro IF Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
SFB 2 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
SUB Sønderborg B Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
Vejle Boldklub B B Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
Aabenraa bk Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U6 mix (2014)  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-14

Holdnavn Niv Logo Klub
Bns 1 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Bns 2 C Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
Hellevad IF C Logo Hellevad Idrætsforening Hellevad Idrætsforening
HKUF G1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Harreslev Kobbermølle Ungdomsf
Lundtoft if (Mini) C Logo Lundtoft if Lundtoft if
Rødekro IF 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
VBIF 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VBIF
VBIF 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VBIF
AaBK 1 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U7 mix (2013)  | Mixede

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-14

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Dybbøl U7 1 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U7 2 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U7 3 Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl U8 Piger Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Egen Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Hellevad IF B Logo Hellevad Idrætsforening Hellevad Idrætsforening
HKUF G1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Harreslev Kobbermølle Ungdomsf
Rødekro IF 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF Piger Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Starup 1 Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 2 Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 3 Logo Starup UIF Starup UIF
AaBK 1 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U8 drenge (2012)  | Herrer/Drenge

18 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-16

Holdnavn Niv Logo Klub
Christiansfeld U8 C Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Dalby 1 A Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
Egen Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening Egen Ungdoms- & Idrætsforening
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 C Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hjordkær UIF B Logo Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening Hjordkær Ungdoms- & Idrætsforening
HKUF F2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Harreslev Kobbermølle Ungdomsf
Hover IF A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Hovslund GF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hovslund GF
Løjt if 1 Logo Løjt IF Løjt IF
Løjt if 2 Logo Løjt IF Løjt IF
Nordals boldklub B Logo Nord-Als Boldklub Nord-Als Boldklub
Rødekro IF 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
VBIF drengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VBIF
AaBK 1 Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

U8/U9 piger(2011/12)  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-14

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 drenge (2011)  | Herrer/Drenge

24 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag 10-16

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjert IF B Logo Bjert IF Bjert IF
BNS 1 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BNS 2 B Logo Fodboldklubben BNS Fodboldklubben BNS
BUI 1 Logo Broager UI Broager UI
BUI 2 Logo Broager UI Broager UI
Christiansfeld U9 B Logo Christiansfeld IF Christiansfeld IF
Hellevad IF A Logo Hellevad Idrætsforening Hellevad Idrætsforening
HKUF F1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Harreslev Kobbermølle Ungdomsf
Lundtoft if C Logo Lundtoft if Lundtoft if
Mortens Matroser B Logo Løjt IF Løjt IF
Rasmus' Rødspætter C Logo Løjt IF Løjt IF
Rødekro IF 1 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Logo Rødekro Idrætsforening Rødekro Idrætsforening
Seest 1 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
Seest 2 C Logo Seest Boldklub Seest Boldklub
SFB1 B Logo Svendborg forenede Boldklubber Svendborg forenede Boldklubber
Starup 1 Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 2 Logo Starup UIF Starup UIF
Starup 3 Logo Starup UIF Starup UIF
SUB Sønderborg Inter 1 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
SUB Sønderborg Inter 2 Logo SUB Sønderborg SUB Sønderborg
TSF B Logo Tønder SF Tønder SF
VBIF drengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VBIF
Aabk B Logo Aabenraa Boldklub Aabenraa Boldklub

Arrangør: Rødekro Idrætsforening
Sted: Fladhøj Idrætscenter
Adresse: Skovbrynet 10
Postnr: 6230
By: Rødekro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2019>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 20-08-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter