Deltagere til Føtex Pokal Cup 2019

FC Horsens og Føtex indbyder til PokalCup 2019 for U6-U13 drenge den 31/8-1/9 2019. (HUSK at drengene skifter årgang efter sommerferien).

U10 (2010)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUF Horsens B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Dalby GF 1 B Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
FC2 B Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting / Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund if B Logo Lund IF Lund IF
Solbjerg IF 1 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
SSF B 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF B1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U10 (2010)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
EGEBJERG IF C Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
FC1 A Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting / Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
SSF A A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U10 (2010)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUF Horsens C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Dalby GF 2 C Logo Dalby Gymnastikforening Dalby Gymnastikforening
FC3 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC4 C Logo FC Horsens FC Horsens
Lund if C Logo Lund IF Lund IF
Solbjerg IF 2 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
SSF C 1 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
SSF C 2 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U11 (2009)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF A Logo Bredballe IF Bredballe IF
HT 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
OKS A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
SIK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Skødstrup SF A A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Aarhus Fremad A Logo Aarhus IC Fremad Aarhus IC Fremad

U11 (2009)  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Christiano-gutterne C Logo Gedved IF Gedved IF
Egebjer IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Egebjerg IF
FC Horsens C Logo FC Horsens FC Horsens
Galten FS C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Galten FS
Gødvad C Logo Gødvad GIF Gødvad GIF
HT 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hørning IF 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørning IF
SIK 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Skødstrup SF C C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Vejle FC C Logo Vejle FC Vejle FC

U11 (2009)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hasta La Victoria Siempre B Logo Gedved IF Gedved IF
HT 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hørning IF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørning IF
Lystrup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Lystrup
Skødstrup SF B B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U12 (2008)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 1 A Logo FC Horsens FC Horsens
Skødstrup 3 A Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U12 (2008)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
Skødstrup 1 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
solbjerg 2 C Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold

U12 (2008)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 2 B Logo FC Horsens FC Horsens
solbjerg 1 B Logo Solbjerg IF Fodbold Solbjerg IF Fodbold
TEAM EDC HORSENS B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM

U13 (2007)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Hatting Torsted 2 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornslet IF C Logo Hornslet IF Hornslet IF
Skødstrup sf 2 C Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening
Solbjerg IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Solbjerg IF
SV 2018 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Sorring/Voel

U13 (2007)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens B Logo FC Horsens FC Horsens
Horsens KFUM B Logo Horsens KFUM Horsens KFUM
Skødstrup sf 1 B Logo Skødstrup Sportsforening Skødstrup Sportsforening

U13 (2007)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub

U6 (2014)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 (2013)  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF Logo Bredballe IF Bredballe IF
Hatting-Torsted 1 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
MG & BK 1 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG & BK 2 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG & BK 3 Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Østbirk Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U8 (2012)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 1 A Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting Torsted A A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hover 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
ØBG Buskelund 1 A Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 (2012)  | C  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 3 C Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting Torsted C C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hover 2 C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
ØBG Buskelund 2 C Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8 (2012)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
FC Horsens 2 B Logo FC Horsens FC Horsens
Hatting Torsted B B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI1 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Sabro if B Logo tst/Sabro tst/Sabro

U9 (2011)  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
AIA Tranbjerg B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 C Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
Bredballe IF U9B B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum if 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
FC Horsens 3 B Logo Fc Horsens Fc Horsens
Hatting Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lund IF B Logo Lund IF Lund IF
VSK-Ellevang 2011 B Logo VSK Aarhus VSK Aarhus

U9 (2011)  | C  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
BMI Malling C Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
BMI Malling 2 C Logo Beder-Malling Idrætsforening Beder-Malling Idrætsforening
Bredballe IF U9C C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum if 3 C Logo Dalum IF Dalum IF
FC Horsens 1 C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Skanderborg 1 C Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 C Logo FC Skanderborg FC Skanderborg
Hatting Torsted 3 C Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hover IF C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hover IF
Stensballe IK 3 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 4 C Logo Stensballe IK Stensballe IK
Østbirk IF C Logo Østbirk Idrætsforening Østbirk Idrætsforening

U9 (2011)  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF U9A A Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum if A Logo Dalum IF Dalum IF
FC Horsens 2 A Logo Fc Horsens Fc Horsens
Hatting Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Rødderne A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Stensballe IK 1 A Logo Stensballe IK Stensballe IK
Stensballe IK 2 C Logo Stensballe IK Stensballe IK

Arrangør: FC Horsens
Sted: FC Horsens
Adresse: Ternevej 83
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2019>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 01-08-2019


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter