Deltagere til Københavns Andelskasse Cup 2010

B 93 - Københavns Andelskasse Cup 2010 Lørdag 19. juni 2010 Super Sommer Børnestævne, U8, U9, U10! Vi spiller 5-mands fodbold - dit hold er sikret 7 kampe. Tilmeldingsfrist 1. juni - begrænset plads. Kontaktperson: Dion Madsen, 25671066

U10-A  | A  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
00 1 A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
B 93 - Jesper/Dion A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B 93 - Nico A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 1A A Logo B1903 B1903
B1903-SW-A A Logo B1903 B1903
B93 Mic A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BSV 01-1 A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
FC Lejre A Logo FC Lejre FC Lejre
KB A3 - Arash A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB A4 - Arash A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KFUM 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Lyngby BK 1 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Skovshoved IF -2 A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skovshoved IF-1 A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U10-B  | B  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
04 C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
B1903 1B B Logo B1903 B1903
B1903-SW-B B Logo B1903 B1903
B93 Tho B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
barcelona B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
Chelsea B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Gilleleje 00 B Logo Gilleleje Fodboldklub Gilleleje Fodboldklub
HIK 2 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB B2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KFUM 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Lyngby BK 2 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
real madrid B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
SIF 1 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Skjold U10-1 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold U10-2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
VIF B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U8-A  | A  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby øst 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Ajax A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Team Ajax
B 93/Carsten A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B.93/marco A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 A A Logo B1903 B1903
BK FIX/A A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HIF U8 A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Hold 1 A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
JB-3 A Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Karlslunde IF A Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KB U8C-1 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-U8A A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBU8D Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby BK 1 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
OBELIX Logo Brøndby IF Brøndby IF
Rishøj BK A Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
SIF - Belle A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Solrød Gutterne A Logo Solrød FC Solrød FC
sundby boldklub A Logo sundby boldklub sundby boldklub
Team Tajmer 1 A Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65

U8-B  | B  | Herrer/Drenge

19 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
"De seje drenge" C Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
AB Tårnby øst 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 B B Logo B1903 B1903
B93 U7 Erik Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK FIX B1 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
BK FIX V2 B Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
Brøndby Logo Brøndby IF Brøndby IF
Espergærde 1 B Logo Espergærde IF Espergærde IF
Espergærde 2 B Logo Espergærde IF Espergærde IF
JB-2 B Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
KB U(E B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB U8C-2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB-U8A2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
LSF B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Logo Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold
Lyngby BK 2 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
Team 2 B Logo FC Holte FC Holte
Team Tajmer 2 Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
Team1 B Logo FC Holte FC Holte

U9-A  | A  | Herrer/Drenge

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903-1 A Logo B1903 B1903
B1903-2 Logo B1903 B1903
B93 Jonas Blå A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Jonas hvid A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brønshøj 1 A Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
Dragør Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FA 2000 2 A Logo FA 2000 FA 2000
Herlev 1 A Logo Herlev IF Herlev IF
HIF U9A A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB Leo A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Team Leo A A Logo B1903 B1903
TårnbyFF A Logo Tårnby FF Tårnby FF
Østerbro If A Logo Østerbro If Østerbro If

U9-B  | B  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Vilhelm-1 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Vilhelm-2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Skjold B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Brønshøj 2 B Logo Brønshøj Boldklub Brønshøj Boldklub
FA2000 huggos venner 2 B Logo FA 2000 FA 2000
FA2000 huggos venner1 B Logo FA 2000 FA 2000
frem0111 B Logo Boldklubben FREM Boldklubben FREM
Fremad Amager 2 B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
geparderne B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Greve Fodbold B Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HIK 01.3 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 01.4 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK 01.5 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Hold B B Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Hold Jeppe B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Lyngby BK 1 Logo Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub
SIF 2001 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
sif Henum B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Team Leo B B Logo B1903 B1903
Tårnby FF2 C Logo Tårnby FF Tårnby FF

Arrangør: Boldklubben af 1893
Sted: B 93's anlæg
Adresse: Ved Sporsløjfen 10
Postnr: 2100
By: København
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2010>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 01-06-2010

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Champions League for Kids - vinterturnering
1. okt 2014 - 31. mar 2015
Mr. Boston/ N.F-Furs
5. okt
Ølstykke Vinterturnering
20. okt 2014 - 29. mar 2015
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11
8. - 9. nov
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold
13. - 14. dec
Fleggaard Cup 2014
1. - 2. nov
Cool Kids Cup
31. okt 2014 - 31. mar 2015
BIF CUP 2014
15. - 16. nov
NES cup 2014, VRI indestævne
15. - 16. nov
KORCH CUP
25. - 26. okt
Vildbjerg Cup Indoor 2014
12. - 14. dec
KORCH CUP
25. - 26. okt
Nørhalne Elite Cup
13. - 17. maj 2015
Nørhalne Cup
13. - 17. maj 2015
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2014
29. - 30. nov
SKAGEN SKAW CUP 2015
18. - 23. jul 2015
FK sydsjælland 05 Cup 2014
21. - 23. nov
KORUP REMA 1000 CUP 2015
2. - 4. jan 2015
Hvidovre Indoor cup
3. - 4. jan 2015
BrixMiniCup
21. - 23. nov
Vejgaard Efterårscup 2014
11. - 12. okt
TFC Efterårs Cup - U9
11. okt
Mr. Boston/ N.F-Furs
5. okt
Champions League for Kids - vinterturnering
1. okt 2014 - 31. mar 2015
Lloret Cup
13. - 16. okt
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK
11. okt
OB's træningsstævner på Fyn: U13-U18
7. - 9. nov
Flügger Farve Cup - Christiansfeld
18. - 26. okt
Kaeser Cup Ringsted
1. nov
SKAGEN SKAW CUP 2015
18. - 23. jul 2015
Følg Staevner.dk på Twitter