Deltagere til Københavns Andelskasse Cup 2010

B 93 - Københavns Andelskasse Cup 2010 Lørdag 19. juni 2010 Super Sommer Børnestævne, U8, U9, U10! Vi spiller 5-mands fodbold - dit hold er sikret 7 kampe. Tilmeldingsfrist 1. juni - begrænset plads. Kontaktperson: Dion Madsen, 25671066

U10-A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U10-B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8-A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U8-B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9-A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

U9-B  | B  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub

Arrangør: Boldklubben af 1893
Sted: B 93's anlæg
Adresse: Ved Sporsløjfen 10
Postnr: 2100
By: København
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2010>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 01-06-2010

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
26. - 27. nov
Champions League for Kids-SJÆLLAND
24. okt 2016 - 31. mar 2017
Jyske Bank Cup 2016, VRI indestævne
19. - 20. nov
INDOOR LIGA CUP 2016
5. - 6. nov
Gladsaxe Cup 2016
4. - 6. nov
B.93 Mini Cirkus Cup 2016
23. okt
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold
10. - 11. dec
Boldklubben Frem cup 2016
29. - 30. okt
VIF Nordic Cup
8. - 9. okt
BIF CUP 2016 B/C stævne
19. - 20. nov
HIK Jule Cup
29. - 30. dec
Marcus Cup
19. - 20. nov
Kjellerup IF julecup
26. - 30. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2016
26. - 27. nov
Fed Fodbold Fredag 25. November U12
25. nov
Fed Fodbold Fredag 11. November U11
11. nov
Fed Fodbold Fredag 27. Januar U12
27. jan 2017
Fed Fodbold Fredag 20. Januar U11
20. jan 2017
Landbobank Cup Spjald.
18. - 27. nov
Sportigan Skjern Cup 2017
3. - 5. feb 2017
Sparkron Ulvehøj Cup 2017
28. dec 2016 - 8. jan 2017
DBU Jylland Region 3 futsal turnering
26. nov 2016 - 29. jan 2017
VIF Nordic Cup
8. - 9. okt
Vinter Champions League U14
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U9+U10
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U11
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U12
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U13
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Louis Nielsen Fodboldfestival - Søndermarken IK
15. okt
Flügger Farve Cup - Christiansfeld
22. - 30. okt
Avarta-Cup ( Julestævne )
26. - 27. nov
Følg Staevner.dk på Twitter