Deltagere til Dalum Multicup 2010 for U12-U15 hold

SKYND JER SIDSTE FRIST I DAG DEN 4/12-10 VED MIDNAT Der er stadig få ledige pladser Tallene i parentes er pladser der er ledige U12 Dr.(1), U13 Dr.(0) U14 Dr.(0) U15 Dr.(0 evt. 3 for så 20 hold med) U12 Pi.(10) U13 Pi.(3) U14 Pi.(2) U15 Pi (2)

U-12 drenge  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 11/12 kl. 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 1 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 B Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
BM1 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
BM2 A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
HPTI B Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Morud IF A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
RB 27 Logo Ringe Boldklub Ringe Boldklub
Sanderum A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub A Logo Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub
Thurø B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Thurø BK af 1920
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U-12 piger  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/12 kl. 15-?

Holdnavn Niv Logo Klub
Middelfart A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
noon copenhagen 1 A Logo Hedensted IF Hedensted IF
OKS-tøzerne B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Tommerup BK B Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
Tommerup BK B Logo Tommerup Boldklub Tommerup Boldklub
TPI 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI 1
TPI 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet TPI 2
Varde IF A Logo Varde IF Varde IF

U-13 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  5 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/12 kl. 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dansk Boligbyg A Logo AC Horsens AC Horsens
FC Hjallese 1 Logo FC Hjallese FC Hjallese
FC Hjallese 2 Logo FC Hjallese FC Hjallese
Harte B Logo Harte G&IF Harte G&IF
jerlev tømrer & snedkerforretning A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
NBSIF A Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
Nyborg A Logo Nyborg G&IF Nyborg G&IF
OB 98 1 A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OB 98 2 B Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U-13 piger  | Kvinder/Piger

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/12 kl. 15-?

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens Logo Assens fc Assens fc
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fraugde 1 A Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde 2 B Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
hg1 A Logo Herlufsholm GF Herlufsholm GF
Kolding TT A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NBSIF U13 B Logo Nr. Bjært Strandhuse IF Nr. Bjært Strandhuse IF
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
otterup B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ob-ik
Skovby Tøserne B Logo Skovby GF Skovby GF
TPI Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U-14 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 11/12 kl. 15-18

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1913-1 A Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
b1913-2 A Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Danseal A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub
EGIF 1 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
EGIF 2 A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
Egtved B Logo Egtved IF Egtved IF
Hjordis Malerforretning A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Nørre Åby Idrætsklub A Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
Nørre Åby IK 4 B Logo Nørre Aaby IK Nørre Aaby IK
Søhusstige B Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
The Boys A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
TPI 1 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U-14 piger  | Kvinder/Piger

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 11/12 kl. 12-15

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Polering B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Englebasserne C Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Højby ´s U-14 Piger C Logo Højby S&G Højby S&G
Korup if A Logo Korup if Korup if
MG & BK blå A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
MG&BK A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
Munkebo/Næsby 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Munkebo/Næsby 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Skovby Guf B Logo Skovby GF Skovby GF
SUB B Logo SUB Ullerslev SUB Ullerslev
vb-tøserne A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

U-15 drenge  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 11/12 kl. 18-21

Holdnavn Niv Logo Klub
Assens 1 A Logo Assens FC Assens FC
B1909 1 Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
B1909 2 Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Bolbronx United A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
D-Team A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK
FC Fyn 1 Logo FC Fyn FC Fyn
FC Fyn 2 Logo FC Fyn FC Fyn
Næsby 2 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
Næsby 3 Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Søhus/Stige C Logo Søhus Stige Boldklub Søhus Stige Boldklub
TPI 1 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
TPI 2 A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

U-15 piger  | Kvinder/Piger

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 12/12 kl. 9-12

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum IF 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum IF 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
EGIF 1 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
EGIF 2 B Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FC V.i.M.S. B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Særslev/veflinge
FC V.i.M.S. 2 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Særslev/veflinge
Munkebo/Næsby 1 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Munkebo/Næsby 2 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Nielsens piger A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
OKS 1 A Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Skovby Kanonen B Logo Skovby GF Skovby GF
TPI Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF
Verninge B Logo Verninge IF Verninge IF

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalumhallerne
Adresse: Mejerivej 1
Postnr: 5260
By: Odense S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2010>
mationtofr
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 04-12-2010

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Champions League for Kids - vinterturnering
20. okt 2014 - 31. mar 2015
Skjold Cup 2014
8. - 9. nov
KORCH CUP
25. - 26. okt
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11
8. - 9. nov
Ølstykke Vinterturnering
20. okt 2014 - 29. mar 2015
Fleggaard Cup 2014
1. - 2. nov
NES cup 2014, VRI indestævne
15. - 16. nov
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold
13. - 14. dec
Fortuna Sydbank Cup 2014
24. - 26. okt
Cool Kids Cup
31. okt 2014 - 31. mar 2015
Brøndby Cup 2015
25. - 29. jul 2015
Futsal for U14 piger
13. dec
Mødrenes møde! Mor og datter!
6. dec
Futsal for U13 piger
22. nov
Futsal for U14 drenge
8. nov
Træningslejr Portugal
1. feb - 30. apr 2015
Gudenåstævne 2014
21. - 30. nov
Klejtrup EnergiMidt Cup 2014
21. - 29. nov
Harte Indoor Cup 2014
5. - 14. dec
DagliBrugsen cup Harboøre 2014
14. - 16. nov
Lloret Cup
13. - 16. okt
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK
11. okt
Champions League for Kids - vinterturnering
20. okt 2014 - 31. mar 2015
OB's træningsstævner på Fyn: U13-U18
7. - 9. nov
Flügger Farve Cup - Christiansfeld
18. - 26. okt
Kaeser Cup Ringsted
1. nov
Fodbold camp
13. - 15. okt
SKAGEN SKAW CUP 2015
18. - 23. jul 2015
Dragør Boldklub U7 Stævne
12. okt
Ølstykke Vinterturnering
20. okt 2014 - 29. mar 2015
Følg Staevner.dk på Twitter