Deltagere til ABC Huse Cup 2011

ROSKILDE BOLDKLUB INDBYDER TIL FODBOLDSTÆVNE KRISTI HIMMELFARTSDAG, D. 2. JUNI 2011 I ROSKILDE IDRÆTSPARK, RÅDMANDSHAVEN Der spilles i rækkerne U5 - U13. Tilmeldingsfrist den 10. maj 2011.

U10, 7-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
herfølge 2 Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
RB 1906 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Vallensbæk 2 B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U11, 7-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Erritsø Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
RB 1906 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 3 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U12, 9-mands  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B 1903 Logo B1903 B1903
B 93 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B1903 99-1 A Logo B1903 B1903
Greve 99-1 Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve IF Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Holbæk Logo Holbæk B&IF Holbæk B&IF
Kastrup A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Køge BK - 2 Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge BK -1 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Næstved IF A Logo Næstved IF Næstved IF
RB 1906 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U13, 9-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Hareskov IF A Logo Hareskov IF Hareskov IF
Køge 2 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge 3 C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
RB 1906 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 3 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U13, 9-mands  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Greve Fodbold A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
HGI pigerne A Logo Hillerød G&IF Hillerød G&IF
RB 1906 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906

U5, 3-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Rb1906 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB19061 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Ringsted I F B Logo Ringsted IF Ringsted IF

U6, 3-mands  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
KBU6A A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KBU6A2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB1906 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Ringsted I F B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Rishøj 1 A Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Rishøj 2 B Logo Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub
Såby 1 B Logo Saaby Fodbold Saaby Fodbold
såby 2 B Logo Saaby Fodbold Saaby Fodbold

U7, 5-mands  | Herrer/Drenge

14 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AIK65 Strøby 1 B Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
AIK65 Strøby 2 C Logo Strøby AIK 65 Strøby AIK 65
B93 Barca A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bsv2-a A Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Bsv2-b B Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk Boldklubben Søllerød-Vedbæk
KB u7 hold A1 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB u7 hold a2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Køge 2 B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
RB 1906 - 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Svogerslev 1 A Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Svogerslev 2 A Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub
Vindinge IF Logo Vindinge IF Vindinge IF

U8, 5-mands  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
Benløse IF C Logo Benløse IF Benløse IF
Greve - Enet A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Greve Blå A Logo Greve Fodbold Greve Fodbold
Haslev FC Logo Haslev Fodbold Club Haslev Fodbold Club
JFC B Logo Jyllinge Fodbold Club Jyllinge Fodbold Club
KB sort A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
MB1 B Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
MB2 Logo Måløv Boldklub Måløv Boldklub
RB 1906 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 2 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Roskilde KFUM - blå Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM - hvid Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
SB50 1 A Logo SB50 Fodbold SB50 Fodbold
SB50 2 B Logo SB50 Fodbold SB50 Fodbold
TÅSTRUP FC A Logo Taastrup FC Taastrup FC

U9, 7-mands  | Herrer/Drenge

15 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AB B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Hedehusene B Logo Fløng-Hedehusene Idræt Fløng-Hedehusene Idræt
HVB1 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB2 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB3 Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB4 B Logo Himmelev-Veddelev Boldklub Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde IF Logo Karlslunde IF Karlslunde IF
KBU9A2 A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
NIF Team Hansen og Andersen A Logo Næstved IF Næstved IF
RB 1906 1 Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
RB 1906 Årgang 2002 B Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
skjold 1.02 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Slagelse B & I A Logo Slagelse BK&IF Slagelse BK&IF
Solrød FC A Logo Solrød FC Solrød FC
Team GVI B Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening Gentofte-Vangede Idrætsforening

Arrangør: Roskilde BK af 1906
Sted: Roskilde Idrætspark
Adresse: Rådmandshaven 6
Postnr: 4000
By: Roskilde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2011>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 10-05-2011

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lloret Cup
13. - 16. okt
Costa Brava Cup
13. - 16. okt
Champions League for Kids - vinterturnering
1. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup
27. - 28. sep
Mr. Boston/ N.F-Furs
5. okt
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11
8. - 9. nov
Ølstykke Vinterturnering
20. okt 2014 - 29. mar 2015
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold
13. - 14. dec
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg
27. sep
Cool Kids Cup
31. okt 2014 - 31. mar 2015
Fleggaard Cup 2014
1. - 2. nov
BIF CUP 2014
15. - 16. nov
BIGA/GARANT CUP
27. dec
Dahl Pedersen Cup
28. dec
Fortuna indestævne på stor bane
1. nov
Dallas International Girls Cup
30. mar - 6. apr 2015
Dallas International Soccer Festival
20. - 27. jul 2015
Rask Mølle Cup
15. okt
Copa Penya Barcelonista
23. - 24. maj 2015
Arnhem Cup
23. - 24. maj 2015
Ijssel Trophy
15. - 16. maj 2015
Basinus Trophy
15. - 16. maj 2015
Gladsaxe Cup
27. - 28. sep
DGI Cup - As IF
4. okt
UIF Cup 2014
27. sep
Afslutningstur London
16. - 19. okt
Mr. Boston/ N.F-Furs
5. okt
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg
27. sep
Costa Brava Cup
13. - 16. okt
Fodboldskole U6-U8
27. - 28. sep
Pige medaljestævne i Brøndby IF
5. okt
Vejgaard Efterårscup 2014
11. - 12. okt
Følg Staevner.dk på Twitter