Deltagere til INITZIAL / BUF Horsens outdoor U7 - U12

BUF Horsens og INITZIAL afholder stort på Dagnæs Stadion i Horsens for drenge U7 til U12 med MEGET store pokaler/statuetter til ALLE spillere. Der er stadig 1 plads i U7, 1 plads i U11B og 1 plads i U12B.

U10  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Arsenal A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
Bredballe B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Bredballe U10A A Logo Bredballe IF Bredballe IF
BUF Banditterne A Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 1 B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Hatting-Torsted 1 A Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
jif 1 B Logo Juelsminde Idrætsforening Juelsminde Idrætsforening
Skibet IF A Logo Skibet IF Skibet IF
Stilling IF A Logo Stilling IF Stilling IF
Team Hørning B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Vinding SF A Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U11  | Herrer/Drenge

23 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Horsens B Logo Horsens FS Horsens FS
AGF A Logo Århus GF Århus GF
AIA/Tranbjerg 1 B Logo IF AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg
Daugård IF B Logo Daugård Idrætsforening Daugård Idrætsforening
Di-Teknik Køge B Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
FC 10erne C Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens A A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens B B Logo FC Horsens FC Horsens
Fredericia KFUM B Logo Fredericia KFUM Fredericia KFUM
give fremad A Logo Give Fremad Give Fremad
Hatting-Torsted 1 B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hornbæk sf A Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
Hornbæk sf B Logo Hornbæk Sportsforening Hornbæk Sportsforening
Lemvig GF B Logo Lemvig Gymnastikforening Lemvig Gymnastikforening
Middelfart Hvid B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Middelfart G&BK
Nordals Boldklub B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Nordals Boldklub
Skibet IF 1 A Logo Skibet IF Skibet IF
Tarp bk A Logo Tarp Boldklub Tarp Boldklub
Tarp bk B Logo Tarp Boldklub Tarp Boldklub
vamdrup if B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Varde if A Logo Varde IF Varde IF
Vinding SF Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VSF

U12  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF 2 B Logo Bredballe IF Bredballe IF
Bredballe IF 2B B Logo Bredballe IF Bredballe IF
BUF Horsens B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Middelfart Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Middelfart G&BK
Strib IF B Logo Strib IF Strib IF
The Fighters B Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Vejle Kammeraterne B Logo Vejle Kammeraterne Vejle Kammeraterne

U7  | Herrer/Drenge

33 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
BUF Horsens C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 2 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 22 C Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
COSTBART A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Drengene B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
Egebjerg IF B Logo Egebjerg Boldklub Egebjerg Boldklub
Fc Boys 1 B Logo Fc Horsens Fc Horsens
Fc Boys 2 Logo Fc Horsens Fc Horsens
Fc Boys 3 Logo Fc Horsens Fc Horsens
Fc Boys 4 B Logo Fc Horsens Fc Horsens
FC Grejsdalen 1 C Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
FC Grejsdalen 2 C Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
Hatting-Torsted B Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 1 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
Hedensted IF 3 B Logo Hedensted IF Hedensted IF
HFK 1 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
HFK 2 A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Jelling FS B Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling FS 2 C Logo Jelling Forenede Sportsklubber Jelling Forenede Sportsklubber
Ry SK 1 B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
Ry SK 2 B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
Ry SK 3 B Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
Ry SK, Hajer C Logo Ry Sportsklub Ry Sportsklub
SIK 1 Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 2 Logo Stensballe IK Stensballe IK
SIK 3 Logo Stensballe IK Stensballe IK
Skibet C Logo Skibet if Skibet if
Sydbank A Logo Skibet IF Skibet IF
Team Hørning 1 B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
Team Hørning 2 B Logo Hørning Idræts Forening Hørning Idræts Forening
ØBG Buskelund 1 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 Logo ØBG Silkeborg ØBG Silkeborg

U8  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  9 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag

Holdnavn Niv Logo Klub
Andrup A Logo Andrup IF Andrup IF
Beta Boys A Logo IF Lyseng IF Lyseng
BUF Horsens B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
FC Grejsdalen B Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
Gauerslund IF 1 A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Gauerslund
KB A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
KB 2 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Kolding IF A Logo Kolding IF Kolding IF
Lastas A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Silkeborg IF 1 A Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 B Logo Silkeborg IF Silkeborg IF
vamdrup if B Logo Vamdrup IF Vamdrup IF
Vinding SF 1 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Logo Vinding Sportsforening Vinding Sportsforening

U9  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag

Holdnavn Niv Logo Klub
Arsenal A Logo Hadsten Sports Klub Hadsten Sports Klub
BUF Horsens A Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF Horsens 1 B Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
FC Grejsdalen 2 C Logo Boldklubben Sport Grejsdalen Boldklubben Sport Grejsdalen
Gauerslund IF A Logo Gauerslund IF Gauerslund IF
HEI 1 A Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Logo Hjortshøj Egaa IF Hjortshøj Egaa IF
Hovedgård 1 B Logo Hovedgård IF Hovedgård IF
Hovedgård 2 B Logo hovedgård if hovedgård if
Lystrup IF 1 A Logo Lystrup IF Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Logo Lystrup IF Lystrup IF
Strib 1 A Logo Strib IF Strib IF
Strib 2 B Logo Strib IF Strib IF
Tarp B B Logo Tarp Boldklub Tarp Boldklub
Team Lysagervænget A Logo Hedensted IF Hedensted IF
Top Game A Logo Vejle Boldklub Vejle Boldklub

Arrangør: Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
Sted: Dagnæs Stadion
Adresse: Sportsvænget 4
Postnr: 8700
By: Horsens
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2012>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 20-05-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Champions League for Kids - vinterturnering
1. okt 2014 - 31. mar 2015
Mr. Boston/ N.F-Furs
5. okt
Ølstykke Vinterturnering
20. okt 2014 - 29. mar 2015
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11
8. - 9. nov
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold
13. - 14. dec
Fleggaard Cup 2014
1. - 2. nov
Cool Kids Cup
31. okt 2014 - 31. mar 2015
BIF CUP 2014
15. - 16. nov
NES cup 2014, VRI indestævne
15. - 16. nov
Fortuna Sydbank Cup 2014
24. - 26. okt
Vildbjerg Cup Indoor 2014
12. - 14. dec
KORCH CUP
25. - 26. okt
Nørhalne Elite Cup
13. - 17. maj 2015
Nørhalne Cup
13. - 17. maj 2015
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2014
29. - 30. nov
SKAGEN SKAW CUP 2015
18. - 23. jul 2015
FK sydsjælland 05 Cup 2014
21. - 23. nov
KORUP REMA 1000 CUP 2015
2. - 4. jan 2015
Hvidovre Indoor cup
3. - 4. jan 2015
BrixMiniCup
21. - 23. nov
Vejgaard Efterårscup 2014
11. - 12. okt
TFC Efterårs Cup - U9
11. okt
Mr. Boston/ N.F-Furs
5. okt
Champions League for Kids - vinterturnering
1. okt 2014 - 31. mar 2015
Lloret Cup
13. - 16. okt
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK
11. okt
OB's træningsstævner på Fyn: U13-U18
7. - 9. nov
Flügger Farve Cup - Christiansfeld
18. - 26. okt
Kaeser Cup Ringsted
1. nov
SKAGEN SKAW CUP 2015
18. - 23. jul 2015
Følg Staevner.dk på Twitter