Deltagere til B1909 Elite Combi Cup

B1909 Elite Combi Cup er det ideelle opstartsstævne: Dit hold deltager i 2 turneringer samtidig - indefodbold og 7-mands på kunstgræs! Der spilles inde i B1909's idrætshal, samt udendørs på én af Danmarks nyeste kunstgræsbaner!

96 (Lilleput-drenge )  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1913 A Logo Boldklubbben 1913 Boldklubbben 1913
Brøndby Strand A Logo Brøndby Strand idrætsklub Brøndby Strand idrætsklub
FIF/B1909 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FIF/B1909
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
TPI A Logo Tarup Paarup IF Tarup Paarup IF

97 (Lilleput-drenge )  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
FIF/B1909 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FIF/B1909
Glostrup FK A Logo Glostrup FK Glostrup FK
Marienlyst A Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Middelfart G & BK A Logo Middelfart G & BK Middelfart G & BK

98 (Miniput-drenge )  | Mixede

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
FC Hjallese A Logo FC Hjallese FC Hjallese
Herfølge A Logo Herfølge Boldklub Herfølge Boldklub
KB A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Lystrup IF A Logo Lystrup IF Lystrup IF
Varde IF A Logo Varde IF Varde IF

99 (Miniput-drenge )  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: 

Holdnavn Niv Logo Klub
AC Horsens A Logo AC Horsens AC Horsens
B1903 A Logo B1903 B1903
B1909 A Logo Boldklubben af 1909 Boldklubben af 1909
Brøndby IF Logo Brøndby IF Brøndby IF
Dalum IF A Logo Dalum IF Dalum IF
FC Horsens A Logo FC Horsens FC Horsens
Køge A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
Vallensbæk A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
Viborg FF A Logo Viborg FF Viborg FF

Arrangør: Boldklubben af 1909
Sted: Odense
Adresse: Gillestedvej 12
Postnr: 5240
By: Odense NØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<februar 2009>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
2324252627281
2345678

Frist: 07-01-2009

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Golden City Cup
4. - 5. apr 2015
Lalandia Cup 2015
27. feb - 1. mar 2015
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2014
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2015
17. - 25. jan 2015
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
Solrød Sport Cup 2015
17. jan - 1. mar 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne
17. - 18. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nilfisk/Alto-Cup 2015
16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015
9. - 11. jan 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen
10. jan - 15. mar 2015
Basisbank Cup 2015
7. feb 2015
MK Fodbold Cup 2015
13. - 14. feb 2015
Dragør Boldklub U7 - indestævne
8. feb 2015
Nytårs cup på 7 mandsmål
19. jan 2015
Maestro Cup
31. jan 2015
Den Jyske Sparekasse Cup 2015 på Kunstgræs
28. feb - 1. mar 2015
Toyota Material& Fomsgaard Gulve cup 2015
29. mar 2015
Trailergaarden-Gantrup Cup 2015
6. - 8. mar 2015
KM SPORTS CUP 2015
24. - 25. jan 2015
KM SPORTS CUP FASTELAVNSSTÆVNE
15. feb 2015
Havndal CUP
4. - 11. jan 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
DJS Inde Cup Bording 2015
2. - 11. jan 2015
ØLHOLM CUP 2015
30. dec
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nytårsstævne
4. jan 2015
Søllinge Boldklub og DGI Fyn Futsals stævne
10. jan 2015
Møllehøj Indoor 2015
9. - 11. jan 2015
Alhede/Spar-Cup 2015
16. - 18. jan 2015
NRUI Julestævne 2014
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter