Deltagere til Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger

Dalum Pige Cup - stævnet for hold på alle niveauer og kun for piger. Vi tilbyder den nye spilleform 8mod8 som efter sommerpausen afløser 7mod7 & 9mod9

U10 piger 5:5  | Kvinder/Piger

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 31. maj

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 3 C Logo Dalum IF Dalum IF
FC Horsens C A Logo FC Horsens FC Horsens
FC Horsens H B Logo FC Horsens FC Horsens
Hvidovre IF A Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
Morud tøserne C Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Moud tøserne A Logo Morud Idrætsforening Morud Idrætsforening
Næsby Queens 04 A Logo Næsby Boldklub Næsby Boldklub
OKS B Logo Odense Kammeraternes Sportsklub Odense Kammeraternes Sportsklub
Vamdrup IF C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

U11 piger 8:8  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 31. maj

Holdnavn Niv Logo Klub
BGIF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 C Logo Dalum IF Dalum IF
De Orange Stjerner C Logo Sønderris Sports klub Sønderris Sports klub
faaborg pigerne C Logo Faaborg BK & IF Faaborg BK & IF
Haderslev FK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
KB2004 B Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Strib IF A Logo Strib IF Strib IF
Østbirk If C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Østbirk IF
Årslev Boldklub B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U12 piger 8:8  | Kvinder/Piger

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 31. maj

Holdnavn Niv Logo Klub
Asnæs BK C Logo Asnæs Boldklub Asnæs Boldklub
Asnæs BK. C Logo Asnæs Boldklub Asnæs Boldklub
BKF B Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
De blå piger C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Agerskov
Dream Team B Logo Billund IF Billund IF
Haderslev FK A Logo Haderslev Fodboldklub Haderslev Fodboldklub
Hammel C Logo Hammel Gymnastik Forening Hammel Gymnastik Forening
IK Rosendal B Logo IK Rosendal Fodbold IK Rosendal Fodbold
Ikast KFUM A Logo Ikast KFUM Fodbold Ikast KFUM Fodbold

U13 piger 8:8  | Kvinder/Piger

13 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 1. juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Bredballe IF C Logo Bredballe IF Bredballe IF
Dalum 1 A Logo Dalum IF Dalum IF
Dalum 2 B Logo Dalum IF Dalum IF
Dinoslegeland A Logo Erritsø GIF Erritsø GIF
FA København A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B93-HIK-SKJOLD
KB A Logo Kolding Boldklub Kolding Boldklub
Marienlyst Gunners A Logo Marienlyst Marienlyst
Marienlyst United A Logo Marienlyst Marienlyst
ST 70 Tøserne C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet ST 70 Trige
Thurø B Logo Thurø Boldklub Thurø Boldklub
TSIF Dynamite C Logo Taulov/Skærbæk IF Taulov/Skærbæk IF
Tårup IF B Logo Tårup IF Tårup IF
Aab`s Tøzzer B Logo Aarslev Boldklub Aarslev Boldklub

U14 piger 8:8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 7. juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 piger 11:11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag d. 7. juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U15 piger 8:8  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 8. juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U16 piger 11:11  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 8. juni

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 piger 5:5  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 1. juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
De Grønne C Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Marienlyst B Logo Boldklubben Marienlyst Boldklubben Marienlyst
Stribs seje Tøser B Logo Strib IF Strib IF
Ubberud IF B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Ubberud
Vindinge BK B Logo Vindinge BK Vindinge BK

U9 piger 5:5  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag d. 1. juni

Holdnavn Niv Logo Klub
Blue girls B Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Dalum 1 B Logo Dalum IF Dalum IF
Fortuna Svendborg C Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Fortuna Svendborg
Harte G&IF B Logo Harte G&IF Harte G&IF
lunderskov B Logo lunderskov boldklub lunderskov boldklub
Løjt IF A Logo Løjt IF Løjt IF
OB A Logo Odense Boldklub Odense Boldklub
Tårup IF C Logo Tårup IF Tårup IF
Vamrup U9 piger C Logo Vamdrup IF Vamdrup IF

Arrangør: Dalum IF
Sted: Dalum IF
Adresse: Dalumvej 95D & Dalumgårds Alle 40
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2014>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 19-05-2014


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter