Deltagere til FB ROTARY CUP 2014

Endnu engang slår Frederiksberg Boldklub, FB - dørene op til FB Cup, hvor der for første gang spilles efter de nye spilleformer (3:3, 5:5, 8:8 og 11:11)- Vi glæder os helt ustyrligt til at se jer den 23. og/eller 24. august 2014.

U10 2005 5M - MØ  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub
FB 05-Gul B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 05-Hvid Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 05-Rød Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hellas 05 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HUI B B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Køge BK U10-2 C Logo Køge Boldklub Køge Boldklub
SIF MG B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Vanløse IF Simon / Emil B Logo Vanløse IF Vanløse IF

U10 2005 5M - Ø  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub
Avarta A Logo Boldklubben Avarta Boldklubben Avarta
Birkerød A Logo Skjold Birkerød Fodbold Skjold Birkerød Fodbold
FB 05-Sort B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Valby 1 A Logo Fremad Valby Fremad Valby
HUI A A Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB "Hvid" A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB "sort" A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Køge BK U10-1 A Logo Køge Boldklub Køge Boldklub

U10 Pige 2005 5M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub
FB Pige 05 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Valby U10 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hellaspiger05 C Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Solrød FC Logo Solrød FC Solrød FC
Svogerslev BK Logo Svogerslev Boldklub Svogerslev Boldklub

U11 2004 8M - A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 8

Holdnavn Niv Logo Klub

U11 2004 8M - B/C  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 8

Holdnavn Niv Logo Klub
FB 04-Gul C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 04-Rød C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 04-Sort B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FC Kidz Academy B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet FC Kidz Academy
Fr. Amager Englene B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
HUI B 2004 B Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Husum Boldklub B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Kastrup 1 A Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Logo Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub
KB 2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
TFC 1 B Logo Taastrup FC Taastrup FC
TFC 2 C Logo Taastrup FC Taastrup FC

U11 Pige 2004 8M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 8

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B93 Hvid B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
B93 Sort A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FB Pige 04 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Vestia Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U12 2003 8M - A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 8

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT - Orange A1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABU12-1 A Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
Allerød FK A Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
FB 03-1 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fv 2003 a A Logo Fremad Valby Fremad Valby
KFUM03 Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød 1 A Logo Solrød FC Solrød FC
Vestia 1 A Logo Boldklubben Vestia Boldklubben Vestia

U12 2003 8M - B/C  | BC  | Herrer/Drenge

16 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 8

Holdnavn Niv Logo Klub
ABT - Orange A2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
ABU12-2 B Logo Akademisk Boldklub Akademisk Boldklub
B.93 Jakob B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Brøndby IF B Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 B B Logo FA 2000 FA 2000
FB 03-2 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 03-3 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Valby 2 B Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hellas U12 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
KB B1-1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB4 C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Skjold 03 Dennis C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold 03 Henrik B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Skjold 03 Kim B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Vemmelev bisser B Logo Vemmelev Fodboldklub Vemmelev Fodboldklub
Østerbro IF B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U12 Pige 2003 8M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 8

Holdnavn Niv Logo Klub
FA København B93 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FB Pige 03 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hellas-piger U12 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Taastrup FC Logo Taastrup FC Taastrup FC

U13 2002 8M - A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 8

Holdnavn Niv Logo Klub

U13 2002 8M - B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 14

Holdnavn Niv Logo Klub
Dragør C Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
Dragør B Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
FB 02-2 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 02-3 C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hellas A1 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Hellas B1 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Husum BK B Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Sundby Boldklub 02 C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U13 Pige 2002 8M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 8

Holdnavn Niv Logo Klub

U14 2001 11M - A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 14

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Skjold 1 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
FB 1 A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 2 A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
SIF1 A Logo Skovshoved If Skovshoved If

U14 2001 11M - B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 14

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903-2 B Logo B1903 B1903
BK Skjold C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Union B Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
FA2000 B Logo Fa 2000 Fa 2000
HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
NFC 2 B Logo Nykøbing FC Nykøbing FC
Ringsted IF B Logo Ringsted IF Ringsted IF
Sundby C Logo Sundby Boldklub Sundby Boldklub

U15 2000 11M - B/C  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 14

Holdnavn Niv Logo Klub
B1903 C Logo B1903 B1903
B1908 B Logo Boldklubben 1908 Amager Boldklubben 1908 Amager
BK Union B Logo Boldklubben Union Boldklubben Union
FB 00-1 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
KB-D B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U6 2009 3M  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub
BIF KloAgger A Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA2000 Logo FA 2000 FA 2000
FA2000 2 Logo FA 2000 FA 2000
HIF Logo Hvidovre IF Hvidovre IF
KB Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB Real Madrid A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Rudersdal BK Logo Rudersdal Boldklub Rudersdal Boldklub

U6 Pige 2009 3M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub

U7 2008 3M  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Farum BK 1 Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Farum BK 2 Logo Farum Boldklub Farum Boldklub
Hif 1 Logo Hvidovre if Hvidovre if
Hif 2 Logo Hvidovre if Hvidovre if
TIF U7 A Logo Taarbæk IF Taarbæk IF

U7 Pige 2008 3M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub

U8 2007 5M - MØ  | BC  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Cafax Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Brøndby 3 B Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 B B Logo FA 2000 FA 2000
FB 07-Gul C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 07-Sort B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FIF Hillerød B Logo FIF Hillerød FIF Hillerød
HUI Blå B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørsholm Usserød Idrætsklub
KB Ninja Drengene B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U8 2007 5M - Ø  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub
Brøndby 1 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
Brøndby 2 A Logo Brøndby IF Brøndby IF
FA 2000 A A Logo FA 2000 FA 2000
FB 07-Rød A Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
KB Bjørne Banden A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U8 Pige 2007 5M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub

U9 2006 5M - MØ  | BC  | Herrer/Drenge

12 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest 2 B Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B1903 - løverne B Logo B1903 B1903
Brede if u9-C C Logo Brede IF Brede IF
FB 06-Gul 1 B Logo Frederiksberg boldklub Frederiksberg boldklub
FB 06-Gul 2 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 06-Rød Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB 06-Sort C Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Fremad Valby 2 C Logo Fremad Valby Fremad Valby
Hellas-2 B Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
HUI Rød B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Hørsholm Usserød Idrætsklub
TIF U9 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF
Vallensbæk IF Trup 2 B Logo Vallensbæk if 39 Vallensbæk if 39

U9 2006 5M - Ø  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub
AB Tårnby Vest 1 A Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
Brede if u9-A A Logo Brede IF Brede IF
BSF A Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hellas-1 A Logo Boldklubben Hellas Boldklubben Hellas
Næstved drengene A Logo Næstved IF Næstved IF

U9 Pige 2006 5M  | Kvinder/Piger

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 9

Holdnavn Niv Logo Klub
B93-U9 A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
FB Pige 06 B Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
FB Pige 07 Logo Frederiksberg Boldklub Frederiksberg Boldklub
Hvidovre pigerne Logo Hvidovre IF Hvidovre IF

Arrangør: Frederiksberg Boldklub
Sted: Frederiksberg Boldklub - Klubhuset
Adresse: Jens Jessensvej 24
Postnr: 2000
By: Frederiksberg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2014>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 22-08-2014


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter