Deltagere til Skjold Cup 2014

BK Skjold afholder lørdag. d. 8. november og søndag d. 9. november indestævne i Nørrebrohallen for drenge for U5-U10 årgangene. Der spilles 3v3 for U5-U7, 5v5 for U8-U9 & 4v4 for U10. Alle hold får 4 eller 5 kampe.

U10 (2005) A  | A  | Herrer/Drenge

bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 15.40-17.30

Holdnavn Niv Logo Klub
B1905 A Logo B1903 B1903
BK Skjold 05-1 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Danske Fragtmænd A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet
FIX A Logo Boldklubben FIX Boldklubben FIX
HIK 05 A A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
TIF U10 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF
Vb 1968 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VB 1968
Østerbro A Logo Østerbro IF Østerbro IF

U5 (2010)  | Mixede

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 08.30-10.00

Holdnavn Niv Logo Klub
2010 E B Logo FC København FC København
BK Skjold 10-1 Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BSI C Logo Brøndby Strand Idrætsklub Brøndby Strand Idrætsklub
D1 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub Dragør Boldklub
HIK Rebels Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
HIK Red Devils Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB 2010 E hold 2 B Logo FC København FC København
KB D2 Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Nørrebro United Logo Nørrebro United Nørrebro United

U6 (2009)  | Herrer/Drenge

20 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 08.30-10.00

Holdnavn Niv Logo Klub
1 Logo Brøndby IF Brøndby IF
2 Logo Brøndby IF Brøndby IF
3 Logo Brøndby IF Brøndby IF
AB-Tårnby 1 Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
AB-Tårnby 2 Logo Boldklubben AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby
B.93 ( David ) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B.93
B.93 2 ( Rasmus) Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet B.93
B1903 1 Logo B1903 B1903
B1903 2 Logo B1903 B1903
B1903 3 Logo B1903 B1903
B1903 4 Logo B1903 B1903
BK Skjold 09-1 Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 09-2 Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
fremad amager B Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
fremad amager 2 Logo Boldklubben Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager
Greve D1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Greve
Greve D2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Greve
Gørløse C Logo Gørløse SI Gørløse SI
HIK Lions Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Nørrebro United Logo Nørrebro United Nørrebro United

U7 (2008) A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  3 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 10.00-11.30

Holdnavn Niv Logo Klub
B 93 OD A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Barca HIK A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
BK Skjold 08-1 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 08-2 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
CIK A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
e-takeaway.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Farum 1 A Logo Farum boldklub Farum boldklub
LUI 1 A Logo Lynge-Uggeløse IF Lynge-Uggeløse IF
SIF 2 A Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
TIF U7 1 A Logo Taarbæk IF Taarbæk IF

U7 (2008) B  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 10.00-11.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Athletic HIK B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Bayern München B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
BK Skjold 08-3 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 08-4 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
CIK B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIK
EIF sejeste drenge B Logo Espergærde IF Espergærde IF
Farum 2 B Logo Farum boldklub Farum boldklub
LUI 2 B Logo Lynge-Uggeløse IF Lynge-Uggeløse IF
Real Madrid B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
SIF 1 B Logo Skovshoved IF Skovshoved IF

U7 (2008) C  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 08.30-10.00

Holdnavn Niv Logo Klub
BK Skjold 08-5 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 08-6 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
e-takeaway.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
Farum 3 C Logo Farum boldklub Farum boldklub
Husum Boldklub C Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Husum Boldklub Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
Recreativo HIK C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
SIF 3 C Logo Skovshoved IF Skovshoved IF
Vif 08 C Logo Vanløse IF Vanløse IF
VSB Logo Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub

U8 (2007) A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 12.00-13.50

Holdnavn Niv Logo Klub
Alves A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
B93 - Østerbros stjerner hvid A Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Friheden A Logo Boldklubben Friheden Boldklubben Friheden
BK Skjold 07-1 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
Citykøreskolen Næstved A Logo Næstved IF Næstved IF
De gule djævle A Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
e-takeaway.dk Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet -
HIK 07A A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Husum 1 Logo Husum Boldklub Husum Boldklub
KB Stjernerne Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub

U8 (2007) B  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 12.00-13.50

Holdnavn Niv Logo Klub
B93 Hold 2 B Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
BK Skjold 07-2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 07-3 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
De Grønne Djævle B Logo Vanløse IF Vanløse IF
FIX 1 B Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
Hekla 1 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
Hekla 2 B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK 07 B1 B Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Nørrebro United Logo Nørrebro United Nørrebro United
VI39 Tigerne B Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39

U8 (2007) C  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  0 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 10.10-12.00

Holdnavn Niv Logo Klub
Bjørnebanden C Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
BK Skjold 07-4 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 07-5 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
CIS Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIS
De utrolige C Logo Vallensbæk IF 39 Vallensbæk IF 39
FIX 2 B Logo Boldklubben Fix Boldklubben Fix
Hekla C Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
HIK 07 B2 C Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
Nørrebro United Grøn Logo Nørrebro United Nørrebro United
Nørrebro United Hvid Logo Nørrebro United Nørrebro United

U9 (2006) A  | A  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  6 på venteliste i denne række.
Spiller: Lørdag kl. 13.50-15.40

Holdnavn Niv Logo Klub
A2 Løver A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
B1903 A Logo B1903 B1903
B93 Logo Boldklubben af 1893 Boldklubben af 1893
Bk olympic A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet Bk Olympic
BK Skjold 06-1 A Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
FC Holte A A Logo FC Holte FC Holte
HIK 06 A A Logo Hellerup Idræts Klub Hellerup Idræts Klub
KB Løverne A Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 A Logo Roskilde BK af 1906 Roskilde BK af 1906
Vb 1968 A Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet VB 1968

U9 (2006) B  | B  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  1 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 15.40-17.30

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK B Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BIF Gul B Logo Brøndby IF Brøndby IF
BK Skjold 06-2 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 06-3 B Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BKF 1 B Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet BK Favoritten
Hekla B Logo Boldklubben Hekla Boldklubben Hekla
KB A2 Leoparder B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigrre B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
U9 2006 B2 B Logo Kjøbenhavns Boldklub Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF B B Logo Østerbro IF Østerbro IF

U9 (2006) C  | C  | Herrer/Drenge

10 bekræftede tilmeldinger,  4 på venteliste i denne række.
Spiller: Søndag kl. 13.50-15.40

Holdnavn Niv Logo Klub
Allerød FK C Logo Allerød Fodbold Klub Allerød Fodbold Klub
BIF Blå C Logo Brøndby IF Brøndby IF
BK Skjold 06-4 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
BK Skjold 06-5 C Logo Boldklubben Skjold Boldklubben Skjold
CIS 1 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIS
CIS 2 Klub/agent ikke registreret i Staevner.dk's database eller er ikke opgivet CIS
Jægersborg C Logo Jægersborg Boldklub Jægersborg Boldklub
Nørrebro United Logo Nørrebro United Nørrebro United
TIF U9 Logo Taarbæk IF Taarbæk IF
Østerbro IF C C Logo Østerbro IF Østerbro IF

Arrangør: Boldklubben Skjold
Sted: Nørrebrohallen
Adresse: Nørrebrogade 208
Postnr: 2200
By: København N
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2014>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 01-11-2014


Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter